В Німеччині схвалено план щодо покращення медичного обслуговування

10

Німецькі міністри схвалили план щодо покращення обслуговування пацієнтів у лікарських кабінетах та забезпечення майбутнього лікарів загальної практики на тлі хвилі звільнень.

Схвалено план щодо покращення медичного обслуговування в Німеччині: міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) у середу вранці представив кабінету міністрів свої плани щодо реформування відділень лікарів загальної практики з метою підтримати цей сектор німецької охорони здоров’я, що переживає не найкращі часи.

Схвалено план щодо покращення медичного обслуговування в Німеччині

Проект включає кілька пропозицій щодо поліпшення оплати та умов праці місцевих лікарів загальної практики, наприклад, скасування обмеження на оплату понаднормової роботи та впорядкування догляду за хронічно хворими пацієнтами.

Це має допомогти зупинити хвилю догляду лікарів загальної практики на пенсію та забезпечити якість обслуговування в кабінетах лікарів.

Згідно з останніми статистичними даними, кількість практикуючих лікарів загальної практики в Німеччині на кінець минулого року зросла до 51 389 осіб – на 75 більше, ніж у 2022 році.

Однак 37% лікарів у Німеччині старше 60 років, що викликає побоювання з приводу хвилі виходів на пенсію, що насувається, і гострої нестачі кваліфікованих фахівців.

Іншою ключовою проблемою є кількість лікарів загальної практики, які вважають за краще працювати не повний робочий день, а неповний. У 2023 році близько 85% лікарів загальної практики працюватимуть повний робочий день, тоді як у 2009 році цей показник становив 98%.

На думку експертів, брак кваліфікованих лікарів, особливо у західній частині Німеччини, є однією з причин тривалого очікування, з яким часто стикаються пацієнти, та труднощів із записом на прийом.

Пояснюючи причини реформ, у проекті йдеться про те, що терапевти часто є першим пунктом звернення пацієнтів і що місцеві лікарі «здатні кваліфіковано та швидко лікувати більшість медичних скарг».

Читайте також:  що відбувається на фронті зараз?

Це знижує навантаження на інші галузі охорони здоров’я і не дозволяє пацієнтам користуватися дорожчими послугами, такими як лікарняні відділення невідкладної допомоги, коли в цьому немає потреби.

У свої нинішні рекомендації щодо реформи Лаутербах також включив плани щодо підвищення прозорості медичних послуг та покращення психологічної допомоги дітям та підліткам.

Однак деякі більш ранні пропозиції, у тому числі плани щодо виключення гомеопатичних методів лікування з обов’язкового страхового покриття, були поки що відкладені через протидію міністрів кабінету міністрів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я