Вчені знайшли спосіб позбутися кошмарів за допомогою одного акорду

10

Вчені розробили спосіб порятунку від нічних кошмарів за допомогою когнітивного методу із залученням позитивних спогадів. Експерименти на людях показали, що тренування з уявою та певний звук можуть подолати похмурі сни, повідомляється у матеріалі на порталі Current Biology.

Страшні сни є сновидіння з сильними негативними емоціями, що виникають під час сну з швидкими рухами очей. Сюжет і якість сновидіння залежить від емоцій людини. І сам нічний жах може викликати почуття занепокоєння, через що може виникнути безсоння або нові кошмари.

Вчені провели дослідження, в якому взяли участь 36 людей, які страждають на нічні кошмари. Їх поділили на дві групи. Перша (контрольна) проходила терапію, коли пацієнтам потрібно було шляхом попереднього фантазування змінювати сюжет свого нічного кошмару на позитивний. Перед сном «ремейк», що вийшов, необхідно було перечитувати, щоб закріпити в пам’яті.

Друга група проходила комбіновану терапію, до якої входили два методи лікування. Перший – аналогічний контрольній групі, а другий – метод цілеспрямованої реактивації пам’яті. Пацієнтам створювали асоціацію певного звуку із позитивним варіантом кошмару. Як звук був обраний фортепіанний акорд C69. Цей звук відтворювався через навушники під час швидкої фази сну (коли найімовірніші кошмари) кожні десять секунд.

Учасники експерименту два тижні проводили щоденники своїх снів. Після цього бралися до своїх методів лікування. Вчені порівняли результати через два тижні терапії, а також через три місяці після терапії.

У контрольній групі на початку дослідження в середньому фіксувалося 2,58 страшних сновидінь на тиждень, у другій групі – в середньому 2,94. Після двох тижнів терапії показники знизилися до 1,02 та 0,19 на тиждень відповідно. Крім того, учасники другої групи відзначили зростання снів із позитивним сюжетом. Через три місяці після експерименту показники становили 1,48 та 0,33 на тиждень відповідно. Вчені дійшли висновку, що звуки додали ефективності у лікуванні кошмарів.

Читайте також:  Еволюція дерев стала причиною масового вимирання Землі

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що додатковий сон у вихідні може запобігти депресії. А уривчастий сон назвали головним провісником передчасної смерті.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я