Вчені виявили у щурів почуття ритму

8

Дослідники з Токійського університету провели науковий експеримент і встановили, що щурам властиве почуття ритму. Sky News.

Вчені забезпечили тварин обладнанням, здатним уловлювати найменший рух голови, і включили композиції Born This Way Леді Гагі, Another One Bites the Dust групи Queen і фортепіанну сонату Моцарта.

В результаті апаратура зафіксувала, що звірята трясли головами в такт музиці, так само, як це роблять і люди. У цьому тваринам сподобалися як сучасні композиції, і класичний твір Моцарта.

Зазначається, що щури здатні потрапляти в такт у всіх треках, які програвали на швидкості 132 біти на хвилину. При цьому при уповільненні або прискоренні режиму відтворення гризуни починали виявляти занепокоєння. При прискоренні мелодії гризуни кивали сильніше, ніби намагаючись не відстати від ритму.

Спочатку вчені вважали, що оптимальний ритм може бути пов’язаний із частотою серцевих скорочень, яка у щурів набагато вища, ніж у людини. У такому разі гризуни мали віддавати перевагу музиці в прискореному ритмі. Однак виявилось, що це не так. Таку особливість поведінки щурів вчені пов’язують із вродженим темпом мозку.

«Наскільки нам відомо, це перший звіт про вроджену синхронізацію ритмів у тварин, яка не була досягнута за допомогою навчання. Музика має особливе значення для людської культури. Ми пояснили це з погляду процесів, що відбуваються у мозку», – заявив доцент Хірокадзу Такахасі з аспірантури інформаційних наук та технологій Токійського університету.

Розуміння того, як музика стимулює мозок, може допомогти у її використанні для запуску емоційної чи психотерапевтичної корекції, резюмували вчені.

Раніше повідомлялося, що регулярне вживання солодкого газування може призвести до погіршення здоров’я мозку та поведінкових проблем. Такого висновку дійшли бразильські вчені, які два місяці напували щурів такими напоями.

Читайте також:  Комп'ютерні чіпи з грибів створили в Австрії

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :