П’ємо воду правильно: скільки, навіщо і чому

54

Лікарі, дієтологи, фітнес-тренери – всі експерти твердять, що в день потрібно випивати не менше двох літрів води. Звідки взялася ця цифра, чи обов’язково пити негазовану воду, чи можна замінити її на чай чи каву?

Чи знаєте ви, що від зневоднення організму мозок починає працювати повільніше: ви можете плутати слова, погано сприймати та запам’ятовувати інформацію. Подумайте про те, наскільки важливою є вода для нашого організму.

У цьому матеріалі розповімо, яку воду пити і навіщо це нам треба, а також дамо відповідь на деякі інші популярні питання.

Чи достатньо ми п’ємо?

Медики кажуть, що взагалі люди п’ють дуже мало води. У США кількість людей, які надійшли до лікарень з камінням у нирках, збільшується з кожним місяцем. За словами професора Тома Сандерса з Королівського коледжу в Лондоні, найімовірніша причина утворення каменів у нирках – зневоднення організму.

Скільки ми маємо пити?

Європейське агентство з безпеки продуктів харчування рекомендує жінкам пити понад 1,5 літрів рідини на добу, чоловікам – 2 літри, а дітям-дошкільнятам – трохи більше літра. По-перше, наш організм на більшу частину складається з води, а по-друге, вода є провідником вуглеводів, білків та вітамінів у нашому організмі, які необхідні для підтримки здоров’я.

Коли настає зневоднення?

Помірне зневоднення настає, коли ми втрачаємо лише 1-2% обсягу води в організмі. Дослідження університету Бостона показали, що навіть при такій, на перший погляд, незначній зміні в організмі люди починають плутати слова, включається короткочасна пам’ять. Хоча після кількох склянок води все нормалізується.

Як це впливає мозок?

Дослідження в Університеті Харчування в штаті Небраска показало, що зневоднені люди важче запам’ятовують та сприймають інформацію. Фізичні зміни, спричинені зневодненням, були схожі на симптоми хвороби Альцгеймера. Сильне зневоднення може спровокувати судоми, пошкодження мозку і навіть призвести до смерті.

Читайте також:  Арнольд Шварценеггер не схильний до нового шлюбу

З газом чи без?

Газована вода, як правило, так само зволожує, як і звичайна. Але часто до її складу входить ортофосфорна кислота – вона змиває кальцій із кісток, підвищуючи ризик розвитку багатьох хвороб. Дієтологи стверджують, що під заборону має потрапити лише солодке газування з цукром та барвниками. Людям із підвищеним артеріальним тиском слід уникати мінеральної води з високим вмістом натрію. В іншому протипоказань немає.

Холодна чи гаряча?

Температура води не відіграє ніякої ролі: але, як стверджують вчені з британського університету Кардіффа, вода з льодом краще втамовує спрагу і надає сил. Проте варто зазначити, що холодна вода значно збільшує ризик виникнення мігрені та інших головних болів, особливо у жінок, про це попереджають неврологи зі Швеції.

Чай та кава

Вчені радять звести до мінімуму споживання чаю чи кави. Пам’ятайте: кожна чашка з високим вмістом кофеїну чи таурину нейтралізує склянку води в організмі. Головне – пити помірну кількість води: не більше та не менше, ніж потрібно. Саме тоді ви почуватиметеся комфортно і виглядатимете чудово.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я