Вчені назвали два способи безболісного виходу із зони комфорту

36

Вчені провели нове дослідження, щоб краще зрозуміти, чому так складно змінювати своє життя, та визначили два способи безболісного виходу із зони комфорту. Результати опубліковані у журналі Journal of Positive Psychology.

Учасників експерименту випадково розділили на дві групи. Одні займалися незвичною для себе справою протягом двох тижнів, інші залишалися в зоні комфорту. А потім вчені виміряли їхній рівень самооцінки, пише Lifehacker.

З’ясувалося, що діяльність на межі зони комфорту підвищує рівень щастя у респондентів із відносно низьким задоволенням життям. Більше того, найпозитивніші зміни найчастіше спостерігалися у тих, хто жертвував звичністю заради допомоги іншим людям — учням з порушеннями слуху, онкохворим пацієнтам чи дітям із дитячих будинків. За словами автора дослідження, доктора Пнініт Руссо-Нетцер, частково позитивні зміни були пов’язані з тим, що учасникам експерименту дозволили самим вирішувати, якою незвичною для себе діяльністю вони займатимуться.

Після цього вчені розібралися з перешкодами, які заважають людям змінюватися на краще, і з’ясували, як їх можна подолати. По-перше, необхідно регулярно займатися самоаналізом. Для цього можна записувати всі види діяльності, які ви хочете спробувати та які відрізняються від того, що ви зазвичай робите. Це допоможе краще зрозуміти свій діапазон зони комфорту. Потім дійте: призначте певний час для одного із цих занять, записуйте свої відчуття та результати.

По-друге, потрібно експериментувати з чимось приємним. Любите готувати? Спробуйте новий смак. Любите мандрувати? Поводьтеся як турист у своєму ж місті. Давно хотіли спробувати нове хобі, але чи не знаходили на нього час? Почніть зараз. А цікавість і залучення можна розвинути, якщо розглядати досвід як шанс відкрити щось нове в собі, зазначають автори дослідження.

Читайте також:  Чи можна класти вилки зубцями нагору: що говорить забобони

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я