Німеччина та Чилі хочуть збудувати меморіальний комплекс

58

У 1960-х роках біля підніжжя Анд виникає місце страху. У культовому поселенні німецького світського проповідника відбувається насильство над дітьми, тортури та вбивства. Процес примирення із цим триває.

Колонія Дігнідад: Німеччина та Чилі хочуть збудувати меморіальний комплекс

Німеччина та Чилі хочуть увічнити пам’ять жертв колишнього поселення секти Colonia Dignidad у американській країні меморіалом. Канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) та президент Чилі Габріель Боріч спільно висловилися за це вчора ввечері (за місцевим часом) після зустрічі у Сантьяго-де-Чілі.

Ідея перетворення цього місця, розташованого за 350 кілометрів від столиці Чилі, на меморіал «користується підтримкою нашого уряду, і ми візьмемо у цьому відповідну участь», – сказав Шольц. Борич подякував уряду Німеччини за його «готовність зробити свій внесок у пошук істини». Ми повністю підтримуємо це. Чилійська держава невпинно бореться за всю правду та справедливість».

Десятиліття жорстокості

Колонія Дігнідад стала місцем жаху, починаючи з 1960-х років. На той час світський проповідник Пауль Шефер разом зі своїми послідовниками переїхав з Німеччини до Чилі та заснував біля підніжжя Анд «Колонію гідності». Протягом десятиліть він змушував членів секти працювати там без зарплати, розривав сім’ї та жорстоко поводився з дітьми. Під час військової диктатури при генералі Аугусто Піночете (1973-1990) противників режиму катували та вбивали у величезних приміщеннях.

«Історія Колонії Дігнідад жахлива», – сказав лівий політик Борич, який у грудні 2021 року був обраний наймолодшим президентом Чилі. З Боричем, якому на той час було 35 років, у президентський палац увійшло нове політичне покоління, яке не дожило до військової диктатури і хоче відокремити себе від її спадщини.

Шольц розпочав свій візит на 50-й рік після перевороту Піночета зі спільною з Боричем екскурсії «Музею пам’яті», який увічнює пам’ять жертв диктатури.

Читайте також:  Очікується винесення вироку підозрюваним лівим екстремістам

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я