Джонсон сильно постраждав після заяви про “партгейт”

19

Чи брехав колишній прем’єр-міністр британському парламенту? Його виступ перед парламентським комітетом викликає подив навіть у близьких до нього людей. Чи піддає він «ризику» своє політичне майбутнє?

 

Джонсон сильно постраждав після заяви про «партгейте»

Після його заяв у справі “Partygate” перед парламентським комітетом критика на адресу британського екс-прем’єр-міністра Бориса Джонсона посилюється. “Борис підпалив своє майбутнє”, – цитує в четвер портал “Politico” депутата від Консервативної партії Джонсона. Насамперед, критику зазнав агресивний і запальний тон 58-річного прем’єра, а також його «непереконливі» відповіді. Екс-прем’єр опинився «у небезпеці» після «гнівних суперечок» із членами Комітету з привілеїв, пише газета «i».

Комітет має з’ясувати, чи Джонсон брехав парламенту у справі «Partygate». Якщо так, то йому загрожує відсторонення від роботи в Палаті громад, що зрештою може призвести до втрати мандату. Тодішній глава уряду неодноразово наголошував у Палаті громад, що йому нічого не було відомо про незаконні вечірки із зачиненими дверима на Даунінг-стріт. З того часу Джонсон зізнався у хибних заявах, але заперечує намір. Проте комітет, до якого також входять кілька депутатів-консерваторів, не вірить у це, що стало зрозумілим у ході допиту.

Консервативна газета Daily Mail похвалила Джонсона за “спритність, як у кішки”. Але багато коментаторів відзначили, що його спроба повстати проти чинного прем’єр-міністра Ріші Сунака у суперечці про правила Brexit для Північної Ірландії провалилася. Хоча Джонсон люто виступав проти угоди Сунака з ЄС, лише деякі торі приєдналися до нього у голосуванні. “Подвійне приниження в Палаті громад для крикливого Бориса”, – говорив заголовок в газеті Independent. У газеті Telegraph, у якій Джонсон колись працював, консервативний оглядач Камілла Томіні зауважила: «Культ Бориса Джонсона – та його мрія про Brexit – руйнуються».

Читайте також:  Ізраїль хоче запобігти використанню Starink у секторі Газа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я