Ватикан торпедує основний елемент програми реформ у Німеччині

24

Ватикан і німецькі католики, як і раніше, дотримуються конфронтаційного курсу. Після втручання деяких консервативних німецьких єпископів, штаб-квартира церкви в Римі виступила проти одного з основних елементів реформ, яких домагалися в Німеччині. Відповідно, синодальна рада як постійний керівний орган, в якому клірики та неклірики приймають спільні рішення, не допускається.

У листі до президента Конференції єпископів Німеччини Георга Бетцинга високопосадовці Ватикану дали зрозуміти, що «ні Синодальний шлях, ні створений ним орган, ні конференція єпископів не мають компетенції створювати «Синодальну раду» на національному, єпархіальному або парафіяльному рівні».

Синодальний шлях» – так називається процес реформи, який триває з 2019 року і має завершитись у Франкфурті-на-Майні на початку березня. Однак Синодальна Асамблея, яка потім збереться вп’яте, вирішила, що єпископи, церковні службовці і так звані миряни – прості віруючі в парафіях – повинні залишатися в постійному діалозі один з одним і після цього. Для цього передбачена Синодальна рада, яка має бути підготовлена ​​Синодальним комітетом до 2026 року.

Декілька єпископів відкидають процес реформи

Проте Ватикан уже дав зрозуміти минулого літа, що німці не уповноважені створювати нові керівні структури. Наразі вона зайняла конкретну позицію проти Синодальної ради. Лист підписано трьома найвпливовішими кардиналами Курії: П’єтро Паролін, Луїс Франсіско Ладарія Феррер та Марк Велле. Вони прямо вказують на те, що Папа Франциск підтримує їхню позицію.

Втручання Ватикану було викликано листом кельнського кардинала Райнера Марії Вельки та єпископів Айхштетта, Аугсбурга, Пассау та Регенсбурга, які скептично чи навіть негативно ставляться до процесу реформування Синодального шляху. Вони запитали Ватикану, чи доведеться їм брати участь у підготовці до Синодального собору.

Однак більшість членів Конференції єпископів, схоже, не хочуть поступатися. Його президент, Бетцін, назвав «необґрунтованим» занепокоєння Ватикану з приводу того, що Синодальна рада може поставити себе вище за Єпископську конференцію або підірвати авторитет окремих єпископів. “Ніхто не ставить під сумнів авторитет єпископату”, – запевнив він.

Читайте також:  Проти війни за Україну. Акції у Берліні

Центральний комітет німецьких католиків (ZdK), який організує процес реформи як світське представництво разом із Конференцією єпископів, підтримав Бетцинга. Якщо єпископи Кельна, Аугсбурга, Пассау, Регенсбурга та Айхштетта не хочуть брати участь у роботі Синодального комітету, це їхнє рішення, оголосила президент ZdK Ірмі Штеттер-Карп. Проте католицька церква в Німеччині терміново потребує структурних реформ: «Нам потрібно більше участі, справедлива церква та чітке «так» розмаїттю».

«Німецька фаланга» проти реформ залишається

Проте адвокат за канонами Томас Шюллер наразі вважає, що це ілюзія. «Квітні мрії про створення Синодальної ради на рівні Єпископської конференції, яка б складалася з рівної кількості єпископів і віруючих і спільно обговорювала і приймала рішення, була зруйнована папським вето», – сказав Шюллер в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Оскільки Папа ухвалив рішення трьох кардиналів Курії, воно більше не могло бути оскаржене. В очах Папи синодальність означає: всі можуть радитись, але тільки він та єпископи можуть приймати рішення. Цей процес також показує, чому кардинал Вельки все ще перебуває на своїй посаді, незважаючи на всі звинувачення на його адресу: з ним «німецька фаланга залишається надійною, яка чинить опір усім ніжним реформаторським зусиллям».

Синодальний шлях спрямований на реформи в таких галузях, як становище жінок у Церкві, ставлення до влади, католицька сексуальна мораль і наказане безшлюбність для священиків. Ватикан заперечує бажані нововведення і навіть бачить небезпеку розколу в Церкві.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я