Розчарування після провалу рішення щодо бойових танків

22

У зв’язку з подальшим відстроченням рішення про постачання німецьких бойових танків в Україну, політики з коаліційного уряду та опозиції висловили своє розчарування. Голова Комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (FPD) сказала в п’ятницю ввечері в ефірі “heute journal” телеканалу ZDF: “Принаймні було б правильно дати партнерам зелене світло заздалегідь”. Вона мала на увазі бажання таких країн як Польща поставити Україні свої власні «Леопарди-2» німецького виробництва. Однак для цього їм потрібен дозвіл Берліна.

“Історія дивиться на нас, і Німеччина, на жаль, просто провалилася”, – поскаржився Штрак-Циммерман. Зокрема, спілкування канцлера Олафа Шольца (СДПН) з цього питання стало «катастрофою», оскільки, з одного боку, Німеччина масово підтримувала Україну, але відсутність рішення щодо бойових танків створювала інше враження. Шольц має дати пояснення з цього приводу. На її думку, новий міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) перебуває “на ланцюгу”, сказала Штрак-Циммерманн. Однак вона була впевнена, що зрештою «Леопарди-2» буде поставлено Україні.

Конференція з України в Рамштайні

Незважаючи на значний тиск з боку України та держав, що підтримують її, уряд Німеччини ще не прийняв рішення про постачання Києву бойових танків Leopard-2. Учора союзники зустрілися на конференції з України в Рамштайні, де було погоджено подальшу мільярдну допомогу країні, в яку вторглася Росія.

Президент України Володимир Зеленський у своєму нічному відеозверненні, який транслювався у Києві у п’ятницю ввечері, сказав, що на переговорах у Рамштайні він почув багато розуміння потреб своєї країни. «Так, нам все ще доведеться боротися за постачання сучасних танків, але з кожним днем ​​ми робимо ще очевиднішим, що альтернативи рішенню про танки немає».

Думки

Союз тепер побоюється серйозних збитків для зовнішньої політики. «Німеччина надала послугу Україні та собі самій у плані майбутнього становища», – сказав експерт із закордонних справ ХДС Родеріх Кізеветтер газеті Augsburger Allgemeine (субота). “Результатом зустрічі в Рамштайні, на жаль, стала подальша ізоляція Німеччини”, – критикує Кізеветтер. Він також сказав, що його не залишає байдужим той факт, що тільки новий міністр оборони доручив провести інвентаризацію наявних Leopard 1 та 2 у бундесвері та на промислових складах. «Соромно і страшно, що Німеччина, мабуть, думає про це тільки через рік після початку війни».

Читайте також:  "Світлофор" у Бундестазі робить ставку на портову стратегію

Голова німецько-української парламентської групи Робін Вагенер («зелені») бачить оголошений Пісторіусом міру інакше: «Той факт, що новий міністр оборони нарешті проводить інвентаризацію, щоб перевірити, що ми можемо продовжувати постачати, – це запізнілий, але правильний крок» , – Повідомив він. «Я припускаю, що на цій основі Німеччина швидко надасть імпульсу скоординованому постачанню бойових танків».

Німецькі «зелені» в Європейському парламенті були налаштовані набагато критичніше: «Канцлер Шольц відштовхує наших європейських партнерів своїм негативним ставленням до європейських ініціатив з постачання танків Leopard», – заявив речник німецької групи Расмус Андресен виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND/Saturday).

Лідер парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх наголосив, що у цьому питанні важливо діяти в унісон із США. «Важливо, щоб ми завжди робили важливі кроки разом», – сказав Мютценіх в інтерв’ю «Штутгартер Цайтунг» та «Штутгартер Нахріхтен» (субота), – «Разом означає: також і насамперед із США». Постачання бойових танків – це такий крок».

Нещодавно з’явилися повідомлення про те, що Шольц поставив постачання американського основного бойового танка «Абрамс» як умову для можливого розгортання німецьких бойових танків. Однак Пісторіус дав зрозуміти, що такого зв’язку немає навіть після того, як про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я