Активісти руху проти абортів проводять демонстрацію у Вашингтоні

20

Вперше після скасування загальнонаціонального права на аборт у США активісти руху проти абортів зібралися у столиці США Вашингтоні на традиційний Марш за життя.

На вчорашньому мітингу тисячі демонстрантів відзначали рішення Верховного суду, прийняте минулого літа, про відміну права на аборт у США, яке діє з 1973 року. Водночас, вони вимагали не обмежувати заборони на аборти, прийняті в кількох штатах. «Рух за збереження життя здобув велику перемогу, ухваливши рішення у справі Roe v. Wade, але наша робота (…) ще далека від завершення», – цитує одного із ініціаторів американська телекомпанія CNN.

Прес-секретар Білого дому, говорячи про вчорашній мітинг, заявила, що уряд США під керівництвом президента Джо Байдена не втомлюється вказувати на «постійні нападки на право жінок приймати власні рішення щодо свого здоров’я» та проводити кампанії проти них. Байден розкритикував рішення суду, прийняте минулого літа, і дав зрозуміти, що зробить все можливе, щоб відновити право на аборт по всій країні. Це рішення викликало гнів та обурення багатьох американців; тисячі людей вийшли на вулиці по всій країні на демонстрації проти цього рішення.

Марш за життя проводиться щорічно з 1974 року. Ця подія – річниця рішення Верховного суду у справі Roe v. Wade, прийнятого 50 років тому, що призвело до легалізації абортів. Після ухвалення рішення 24 червня 2022 року активісти руху проти абортів вважають, що здобули важливу перемогу. Наразі вони хочуть переключити свою увагу на законодавчу владу.

Читайте також:  Хто першим встромив палицю в кригу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я