Вагенкнехт розповідає про плани створення партії

10

Тиск нового: після кількох місяців спекуляцій Сахра Вагенкнехт відкрито говорить про своє бажання заснувати партію. На читанні в Галлі вона також розповідає про причини, які спонукали її до цього кроку.

Сахра Вагенкнехт: Сахара Вагенкнехт заявила на читанні в Галлі, що хоче чинити тиск на людей, створивши нову партію.

Лівий політик Сахра Вагенкнехт хоче заповнити політичну порожнечу новою партією. «Я відчуваю, що є багато людей, які більше не почуваються представленими жодною партією», – заявила 54-річна політик учора ввечері на зустрічі у Галлі/Заалі.

Невдалі результати виборів для лівих призвели до утворення порожнечі. За словами Вагенкнехта, така порожнеча не сприяє розвитку демократії. “Вона призводить до того, що люди починають злитися”. За її словами, настав час створити щось нове. «Я не хотіла, щоб у якийсь момент мені довелося сказати: «Був час, ви могли щось змінити, але не зробили цього».

“Альянс Сахри Вагенкнехт”.

Читання з її книги «Самовправники. Моя контрпрограма – за громадський дух та згуртованість» став першим виступом Вагенкнехт після того, як стало відомо, що на федеральній прес-конференції у понеділок (10.00) політик хоче представити «Альянс Сахри Вагенкнехт» із кількома соратниками. Вперше об’єднання з такою назвою має бути офіційно представлене. Це розглядається як перший крок до створення окремої партії Вагенкнехт.

Назва нових фондів – асоціації та партії – носить лише попередній характер, відповів Вагенкнехт на відповідне запитання із зали. “Для певного перехідного періоду, звичайно, важливо, щоб люди знайшли цю партію і у виборчому бюлетені”.

Партія Вагенкнехта могла б поєднувати ліву соціальну політику з жорсткою політикою надання притулку та відмовою від надмірно жорсткого захисту клімату. Політик, що народився в Єні (Тюрінгія), протягом десятиліть був однією з найпомітніших лівих фігур. Однак Вагенкнехт посварився з партією з таких важливих питань, як міграція та кліматична політика. Щодо неї ведеться процедура виключення із партії.

Читайте також:  Росія продовжує термін обов'язкової військової служби

Колеги по партії розчаровані

Після того, як у середу стало відомо про плани Вагенкнехт, ліві виступили з різкою критикою. Лідер партії Янін Віслер у середу у програмі “Tagesthemen” на каналі ARD звинуватила Вагенкнехт у “пориві егоїзму”. Лідер фракції Дітмар Бартш заявив газеті “Tagesspiegel”, що цей крок вже не викликає подиву. «Це як із бабусею, яка хвора на рак. Ви знаєте, що вона вмирає, але коли настає час, це сумно». За його словами, це рішення було безвідповідальним.

Вагенкнехт сказала на читанні в Галлі, що вона хотіла чинити тиск на новий фонд. Вона сподівається на успіх і те, що партія щось змінить, «тому що в мене справді є відчуття, що це те, що їй зараз потрібно. Вона не може і не повинна продовжувати так само, як і зараз». Вона стурбована тим, куди країна рухається у майбутньому. Вагенкнехт також різко критикувала нинішній федеральний уряд. «У нас найгірший уряд, який колись мав Федеративну Республіку».

За словами Вагенкнехта, вона думала про створення партії протягом кількох місяців, але не хотіла поспішати. «Це зайняло так багато часу, тому що не можна створити партію самотужки». Потрібні соратники, гарна команда. «Не можна запускати щось таке легковажно. Якщо запускати, це має бути настільки добре, щоб мати успіх. На це я сподіваюся». Вона сказала, що ліві не є її політичним супротивником. «Я шкодую, що партія зараз перебуває у такому стані».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я