В Україні шукають зниклих безвісти після прориву греблі

24

Тисячі людей вже перебувають у безпеці, але пошуки зниклих безвісти продовжуються. Руйнування греблі Нової Каховки, ймовірно, матиме наслідки і для Криму, повідомляє Лондон.

 

В Україні шукають зниклих безвісти після прориву греблі

Після прориву греблі Нижньої Каховки у зоні бойових дій на півдні України в Херсонській області продовжуються пошуки зниклих безвісти. Міністерство внутрішніх справ України повідомляє, що на підконтрольному Києву правому березі Дніпра залишаються затопленими 32 села з 3784 будинками.

Напередодні ввечері двадцять дев’ять людей вважалися зниклими безвісти. У ліквідації наслідків повені після прориву греблі задіяно 1400 рятувальників, йдеться в повідомленні. На окупованій Росією стороні берега річки також продовжується евакуація сіл. Тисячі людей виїхали у безпечне місце по обидва боки річки.

Наслідки відчуваються навіть у Криму

За даними британських джерел, прорив греблі може вплинути на постачання питної води окупованого Росією Кримського півострова. За даними Міністерства оборони Великобританії, прорив греблі майже напевно спричинив серйозні порушення у роботі головного джерела прісної води у Криму – Північно-Кримського каналу. Вода з Каховського водосховища незабаром перестане надходити каналом до Криму.

Це знизить доступність прісної води на півдні Херсонської області та на півночі Криму, пишуть британці у щоденному оновленні розвідданих. Однак Росія, ймовірно, задовольнить нагальні потреби населення у воді за допомогою водосховищ, нормування води та постачання російської бутильованої води.

Населення як на контрольованій Україною, так і на окупованій Росією стороні Дніпра одночасно стикається із санітарною кризою, обмеженим доступом до чистої питної води та підвищеним ризиком захворювань, йдеться у доповіді.

Рівень води падає

Тим часом українська влада повідомила про зниження рівня води. Згідно з повідомленням, рівень води у Дніпрі в Херсоні в неділю вранці становив 4,18 метра, що на півметра менше, ніж попереднього дня. Вода стікає до Чорного моря. Оператор зруйнованої Каховської електростанції повідомив, що рівень води у водосховищі також продовжує падати. Він становив 9,35 метра, що більш ніж на сім метрів нижче, ніж у вівторок. Подальший розвиток ситуації там важко передбачити, йдеться у повідомленні.

Читайте також:  У Белграді пройшла велика акція протесту проти війни в Україні

Греблю прорвало у вівторок увечері. Україна звинувачує російські війська в тому, що вони замінували та підірвали греблю та електростанцію. Росія, у свою чергу, стверджує, що українські війська обстріляли греблю з ракетних установок. Десятки сіл були затоплені. Експерти говорять про серйозну екологічну катастрофу. Наразі повідомляється про 13 загиблих з обох сторін у районі, де продовжуються бойові дії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я