У Судані знову спалахнули бої

16

Перехід до демократії в країні з населенням близько 46 мільйонів людей на північному сході Африки, якого вимагало громадянське населення, так і не відбулося.

 

У Судані знову спалахнули бої

Після 24-годинного припинення вогню, що дотримувалося переважно, в столиці Судану Хартуме знову спалахнули бої. Про це повідомили очевидці та кілька ЗМІ. Незабаром після припинення вогню о 6.00 ранку за місцевим часом суданська армія завдала нових авіаударів за позиціями протиборчих воєнізованих формувань Сил швидкого реагування в передмісті Хартума Бахрі та Омдурман. Також було чути розриви артилерійських снарядів та зенітних ракет.

Перемир’я уклали за посередництва США та Саудівської Аравії. Ціль полягала в тому, щоб забезпечити доставку гуманітарних вантажів. За повідомленнями ЗМІ та очевидців, Хартум залишався спокійним.

Ситуацію в інших частинах країни, особливо в Дарфурі, який частково охоплений жорстоким насильством, було важко перевірити. Після того, як попередні спроби перемир’я неодноразово зривалися, посередники попередили, що їхнє порушення може означати зрив переговорів із сторонами в Джідді, Саудівська Аравія. Поки що неясно, коли переговори відновляться.

У Судані Сили швидкого реагування (СБР, RSF) колишнього заступника силовика Мохаммеда Хамдана Дагло, квазі-армія, сформована з ополченців і що налічує десятки тисяч бійців, з середини квітня ведуть боротьбу зі збройними силами, очолюваними де-факто головою .

Обидва генерали разом йшли до влади у 2019 та 2021 роках, але потім посварилися. Перехід до демократії в країні з населенням близько 46 мільйонів людей на північному сході Африки, якого вимагало громадянське населення, так і не відбулося.

«Лікарі без кордонів» пояснюють підґрунтя відеоролика СБР

У суботу гуманітарна організація “Лікарі без кордонів” (MSF) повідомила, що її співробітників змусили зняти пропагандистське відео на користь СБР. За їхніми словами, їхню колону було зупинено при виїзді зі складу. “СБР попросила нас зробити заяву на камеру про підхід військ, і ми були змушені зробити це, щоб наша колона могла продовжити свій шлях”.

Читайте також:  Заарештовано колишнього прем'єр-міністра Пакистану Імрана Хана

У п’ятницю RSF опублікувала відео, на якому знято людину у формі з групою працівників. «Чи ставали ви об’єктом незаконних дій, здирництва, погроз або насильства з боку співробітників RSF?» – Запитує чоловік, відповідно до субтитрів. Один із співробітників відповідає, серед іншого, що гуманітарні закони дотримуються і що вони можуть працювати без втручання будь-якої сторони.

Багато гуманітарних працівників неодноразово скаржилися на мародерство та напади з моменту початку конфлікту. «Команди MSF відповіли на запитання, підтвердивши гуманітарні принципи MSF: ми не є союзниками жодної зі сторін конфлікту, і наша єдина мета – підтримка населення, яке потребує медичної допомоги», – заявили в MSF. «Життєво важлива гуманітарна допомога не має бути політизована».

Всесвітня організація охорони здоров’я нарахувала 48 підтверджених нападів на медичних працівників на початок червня. Щонайменше 780 людей було вбито та 5800 поранено в ході конфлікту до початку червня, за даними Управління ООН з надзвичайних ситуацій OCHA, з посиланням на дані Міністерства охорони здоров’я. Близько 1,6 мільйона людей стали біженцями.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я