Спори про компроміс ЄС щодо біженців

21

Серед «зелених» спостерігається сильне невдоволення з приводу запланованого посилення європейських правил надання притулку.

 

Спори про компроміс ЄС щодо біженців

Німецький політичний істеблішмент сперечається про компроміс ЄС щодо біженців. Заплановане посилення європейських правил надання притулку продовжує викликати розкол серед партій країни. Зокрема, члени партії зелених обурені тим, що федеральний уряд погодився із планами реформи. Лідер партії зелених Омід Нуріпур виступив на захист схвалення – але він також розраховує на подальші покращення, коли Європейський парламент розглядатиме це питання. Політики ХДС/ХСС закликали уряд канцлера Олафа Шольца (СДПН) вжити заходів щодо обмеження нелегальної міграції до Німеччини ще до набуття чинності реформи.

Парламентський секретар парламентської групи ХДС/ХСС Торстен Фрай (ХДС) сказав газеті «Augsburger Allgemeine»: «Нам потрібні національні заходи щодо боротьби з нелегальною міграцією, і вони потрібні негайно». Реформа загальноєвропейської політики надання притулку в кращому разі дасться взнаки через два-три роки. Багато муніципалітети вже досягли або перевищили межу своїх можливостей щодо прийому мігрантів.

Генсек ХДС: компроміс притулку – перший важливий крок

Генеральний секретар ХДС Маріо Чая заявив газетам баварської медіагрупи, що одного компромісу на рівні ЄС недостатньо. «Тепер відповідальність за подальші кроки щодо обмеження нелегальної міграції лежить на федеральному уряді. Наприклад, щодо розширення списку безпечних країн походження». Так звані безпечні країни походження – це країни, де, як передбачається, зазвичай немає політичного переслідування, ні нелюдського покарання чи поводження. Це робиться для того, щоб можна було швидше приймати рішення щодо надання притулку та депортації.

У четвер у Люксембурзі держави ЄС чималою більшістю голосів проголосували за комплексну реформу. Зокрема, вона передбачає набагато жорсткіше поводження з мігрантами, які не мають перспектив залишитися. У майбутньому люди, які прибувають із країн, які вважаються безпечними, після перетину кордону прямуватимуть до строго контрольованих центрів прийому на умовах, аналогічних утриманню під вартою. Там, як правило, протягом дванадцяти тижнів вивчатимуть їхню історію, щоб з’ясувати, чи є у заявника шанси отримати притулок. Якщо ні, то його негайно відправляють назад.

Читайте також:  Країна з найвищим рівнем мілітаризації: Україна чи Ізраїль?

Під час переговорів уряд Німеччини стверджував, що сім’ї з дітьми мають бути звільнені від так званих прикордонних процедур. Щоб зробити прорив можливим, зрештою довелося визнати, що це можливо. Однак цілком можливо, що Парламент ЄС все ж таки наполягатиме на змінах. Він має право голосу у реформі і найближчими місяцями обговорюватиме проект із представниками країн ЄС.

Нуріпур: угода – політична, а не юридична

Лідер партії «зелених» Омід Нуріпур заявив сьогодні ввечері у програмі «Heute journal» на каналі ZDF: «Те, що було погоджено, – це насамперед політична угода. Воно не є застосовним правом. Європейський парламент відіграватиме важливу роль у реалізації закону. Нуріпур сказав, що «зелені» не самотні у своєму прагненні покращити ситуацію.

Виступаючи у програмі ARD «Tagesthemen», євродепутат від «зелених» Ерік Марквардт сумнівався, що запланована реформа зможе приборкати нелегальну міграцію. Якщо на зовнішніх кордонах з’являться великі табори, умови для мігрантів там стануть ще гіршими. «Ці погані умови потім призведуть до ще більшого дисбалансу в Європі, що люди будуть стимули взагалі не реєструватися і не повідомляти про себе на зовнішніх кордонах, але тоді вони братимуть контрабандистів, які можуть перевезти їх прямо до Німеччини. Незрозуміло, що саме покращить запланована реформа».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я