В Ісландії третє виверження вулкана за три роки

30
Третій рік поспіль в Ісландії відбувається виверження вулкана з вражаючими кадрами. Виверження почалося пізно ввечері в понеділок на тому ж півострові на південний захід від столиці Рейк’явіка, де бульбашка і лава, що вивергається, виходила на поверхню землі в попередні два роки. Невідомо, як довго цього разу можна буде спостерігати оновлене природне видовище. За словами ісландського уряду, авіасполучення порушено не буде.

Виверження розпочалося приблизно о 16:40 прямо на північний захід від гори Літлі-Хрутур на малонаселеному півострові Рейк’янес, повідомило ісландське метеорологічне управління “Ведурстофа”. Тим часом відкрилася 900-метрова тріщина і лава тече набагато швидше, ніж під час попередніх вивержень у цьому районі.

Управління погоди попереджає

Виверження виглядає не так, як багато хто уявляє собі класичне виверження вулкана: Замість потужного потоку лави, що піднімається в повітря з конусоподібного вулкана, лава хлинула з довгастої тріщини в землі. Цей тип виверження також називається тріщинним виверженням. Зазвичай воно не призводить до великих вибухів чи величезних стовпів попелу.

Однак на оперативних кадрах, знятих у цьому районі, видно густі клуби диму над розпеченою лавою. Метеорологічне управління попередило про сильне та небезпечне газоутворення, яке може поширитися на столичний регіон. Мандрівникам було рекомендовано уникати вулканічного району доти, доки експерти не оцінять умови на території. Два виверження у 2021 та 2022 роках привернули увагу багатьох вулканологів, а також любителів піших прогулянок та туристів.

Землетрус магнітудою 5,2

Вулканічний район розташований приблизно за 40 кілометрів від Рейк’явіка на південно-західному краю острова, неподалік столичного аеропорту. Востаннє цей район був місцем виверження вулкана у серпні 2022 року і до цього у березні 2021 року, які супроводжувалися численними землетрусами. І цього разу експерти очікували нового виверження через тисячі землетрусів у регіоні, останній з яких був найсильнішим із нинішнього рою землетрусів із магнітудою 5,2 пізно ввечері в неділю.

Читайте також:  Підводний безпілотник з ядерним зарядом випробуваний у Північній Кореї

Хоча Рейк’явік є головним міським центром північноатлантичного острова з його майже 390 000 жителів, на острові Рейк’янес проживає відносно небагато людей. Загроза для житлових районів та ключової інфраструктури вважається низькою, заявив уряд Ісландії. Коридори для міжнародних рейсів залишаються відкритими.

Навесні 2010 року все виглядало зовсім інакше: велике виверження вулкана різко вивело Ісландії на перші смуги міжнародних ЗМІ. Виверження вулканічного льодовика Ейяфьяллаййокюдль, що важко вимовляється, на кілька днів призвело міжнародне повітряне сполучення в хаос.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я