Новий претендент у Палаті представників США

12

Однією із проблем для Еммера, ймовірно, стане відсутність підтримки Трампа.

Том Еммер: новий претендент у Палаті представників США

Республіканці у Палаті представників США визначилися з новим кандидатом на посаду голови Палати представників.

Після того, як Стів Скаліз та Джим Джордан вибули з боротьби, у вівторок у ході голосування всередині фракції переміг представник Том Еммер. Досі 62-річний представник обіймав у республіканській фракції посаду так званого «батога більшості»: це означає, що він допомагає керівництву партії в Палаті представників домагатися більшості у фракції для ухвалення запропонованих законів.

Питання, чи буде Еммер у результаті обраний спікером Палати представників на голосуванні в Палаті, залишається відкритим.

У вівторок Еммер здобув перемогу над кількома конкурентами. За повідомленнями американських ЗМІ, у результаті за нього проголосували 117 його колег по партії. Для обрання на третю за значимістю посаду в державі після президента та віце-президента потрібна абсолютна більшість голосів серед присутніх членів Палати представників.

Для цього, ймовірно, знадобиться 217 голосів у Палаті представників. Оскільки республіканці мають у ній лише незначну більшість (221 місце), кандидат може дозволити собі лише кілька незгодних у своїх лавах.

Палата представників вже 3 тижні без спікера

Через відсутність підтримки Скаліз та Джордан оголосили про свій вихід із партії.

Джордан, прихильник колишнього президента США Дональда Трампа, провалився у трьох турах голосування у парламенті. Скаліз вийшов із партії ще до голосування в палаті.

Однією із проблем для Еммера, ймовірно, стане відсутність підтримки Трампа. Прихильники Трампа вели кампанію проти Еммера у соціальних мережах до початку голосування. Консервативний юрист представляє американський штат Міннесота у Палаті представників із 2015 року.

Читайте також:  Goldman Sachs спрогнозував ціни на нафту 2023-го

Палата представників США вже 3 тижні залишається без належного обраного спікера.

Таким чином, законодавчу роботу в палаті паралізовано. Республіканця Кевіна Маккарті було зміщено з цієї посади в ході історичного голосування на початку жовтня. Радикальні республіканці витіснили його з посади. Вперше в історії США лідер Палати представників втратив роботу таким чином.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я