Ув’язнених катують в американському Гуантанамо

19
Ув’язнених катують в американському Гуантанамо: За словами спеціального доповідача ООН, поводження з ув’язненими в американському центрі тримання під вартою залишається «жорстоким, нелюдським і таким, що принижує гідність».

«Я помітила, що після двох десятиліть утримання під вартою страждання ув’язнених глибокі та постійні», – сказала Фіоннуала Ні Аолейн, спеціальний доповідач ООН з питань заохочення та захисту прав людини та основних свобод в умовах боротьби з тероризмом. Вона зробила ці зауваження, представляючи вчора в Нью-Йорку журналістам свою доповідь, у якій закликала закрити сумнозвісний табір.

Раніше Ні Аолейн стала першим спеціальним доповідачем ООН, який відвідав центр утримання під вартою з офіційного дозволу США. Вона подякувала Сполученим Штатам за дозвіл і підкреслила, що їй було надано повний доступ. Вона також отримала «значні покращення» порівняно з попередніми звітами про стан справ.

У лютому Міністерство оборони США заявило, що більш ніж через два десятиліття після терористичних атак 11 вересня 2001 року 34 ув’язнених все ще утримуються в центрі утримання під вартою на Кубі. Він був збудований після терактів при адміністрації тодішнього президента-республіканця Джорджа Буша-молодшого для утримання підозрюваних ісламських терористів без суду та слідства.

Часом у таборі, розташованому на військово-морській базі США у Гуантанамо, утримувалося майже 800 осіб. Правозахисні організації вже давно вимагають його закриття – після подання доповіді ООН Amnesty International повторила цю вимогу.

Читайте також:  Вбивство колишнього депутата в Афганістані є загадкою

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я