ЄС розширив список санкцій після протестів в Ірані

20

У ньому вже понад 200 осіб, які причетні до порушення прав людини в Ірані.

 

ЄС розширив список санкцій після протестів в Ірані

ЄС додав ще 7 осіб у свій список санкцій у зв’язку з жорстоким придушенням антиурядових протестів в Ірані.

Згідно з рішенням міністрів закордонних справ, прийнятим у понеділок, до списку потрапили генеральний прокурор провінції Ісфахан та заступник судді та радник кримінального суду цієї провінції. Вони звинувачуються в тому, що несуть відповідальність за судовий розгляд щодо 3 демонстрантів, яких було засуджено до страти і згодом страчено в травні.

Звинувачення проти відомого музиканта

За даними ЄС, генеральний прокурор також висунув звинувачення проти відомого музиканта Тумаджа Салехи у «корупції на землі» за його участь у антиурядових демонстраціях та активну діяльність проти уряду. На даний час репер чекає на суд у центрі тримання під вартою в жорстоких умовах, йдеться в обґрунтуванні нових каральних заходів.

За останні місяці ЄС уже включив до свого списку санкцій понад 200 представників уряду, парламенту, судової системи та військових через порушення прав людини в Ірані. Каральні заходи передбачають, що активи, які перебувають у ЄС, мають бути заморожені. Крім того, постраждалим особам заборонено в’їзд до ЄС.

Остання хвиля протестів в Ірані розпочалася восени після смерті іранської курдянки Джини Махса Аміні. Молода жінка померла в поліцейській дільниці 16 вересня 2022 року після того, як була заарештована поліцією вдач за порушення ісламських правил носіння одягу. За оцінками правозахисників, з того часу було вбито сотні людей.

Читайте також:  Число внутрішньо переміщених осіб досягло рекордного рівня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я