Уряд США вимагає зміни власника компанії Tiktok

21

США стурбовані своєю національною безпекою. Сам Tiktok не бачить сумнівних зв’язків із Китаєм.

 

Уряд США вимагає зміни власника компанії Tiktok

За повідомленнями ЗМІ, уряд США знову хоче змінити власника популярного відеододатку Tiktok. Вимога полягає в тому, що китайські акціонери мають вийти з компанії, написали у четвер увечері, зокрема, Wall Street Journal та сайт The Information. Як причину було названо занепокоєння національною безпекою.

Компанія Tiktok заперечила, що зміна власника не змінить потік даних. Проте, за даними фінансової служби Bloomberg, вже розглядається можливість виділення Tiktok із материнської компанії Bytedance.

Як повідомляється, вимога про зміну власника виходила від урядового органу Cfius (Комітет із іноземних інвестицій у США), який ретельно перевіряє іноземні інвестиції у США.

Сама компанія Tiktok наполягає на тому, що не вважає себе дочірньою компанією китайської компанії, оскільки Bytedance на 60 відсотків належить західним інвесторам та має офіційну штаб-квартиру на Кайманових островах. Критики зазначають, що за 20-відсоткової частки китайські засновники мають більше прав голосу, а у Bytedance велика штаб-квартира в Пекіні.

Tiktok просуває «Техаський проект»

У США як серед республіканців, так і серед демократів президента США Джо Байдена турбує те, що китайська влада та спецслужби можуть збирати інформацію про американців або впливати на них через Tiktok. Попередник Байдена Дональд Трамп уже намагався змусити продати міжнародний бізнес Tiktok через загрозу заборони, але був зупинений американськими судами.

Tiktok вже кілька місяців намагається переконати уряд США за допомогою моделі, в якій дані зберігатимуться на серверах у США, а доступ до них контролюватиметься американськими технологічними партнерами. Частиною цього «проекту Техас» є те, що програма Tiktok спочатку перевіряється програмним гігантом Oracle з кожним оновленням, перш ніж користувачі зможуть його завантажити.

Читайте також:  Новий претендент у Палаті представників США

Найкращий спосіб вирішення проблем національної безпеки – це прозорий захист даних та систем американських користувачів на базі США, з надійним моніторингом, аудитом та перевіркою з боку третіх осіб, які вже запроваджені, написав у четвер представник Tiktok.

Tiktok також запропонував аналогічну модель із трьома центрами обробки даних в Ірландії та Норвегії для Європи під назвою «Проект Конюшина». Комісія ЄС нещодавно заборонила застосування на службових мобільних телефонах своїх співробітників.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я