Жителі Америки милуються вогненним сонячним затемненням

11

Короткочасне, але вражаюче небесне видовище спостерігають мешканці деяких районів американського континенту. Місяць рухається перед Сонцем – із дуже незвичайним ефектом.

Жителі Америки милуються вогненним сонячним затемненням

Жителі Америки милуються вогненним сонячним затемненням

Мільйони людей у ​​Північній, Південній та Центральній Америці стали свідками рідкісного вогняного гребенеподібного сонячного затемнення. Озброївшись спеціальними захисними окулярами, вони зібралися в багатьох місцях, наприклад, в Альбукерці (штат Нью-Мексико, США), щоб разом спостерігати за цим природним видовищем.

При вогненному сонячному затемненні, також відомому як кільцеве, Місяць рухається перед Сонцем, але зовнішній край нашої рідної зірки залишається видимим. За даними американського космічного агентства Nasa, затемнення було найбільш яскраво виражене в деяких районах американських штатів Орегон, Невада, Юта, Арізона, Нью-Мексико та Техас, а також у деяких частинах Мексики, Беліза, Гондурасу, Нікарагуа, Коста-Ріки, Панами, Колумбії та Бразилії.

Видимість кільцеподібного затемнення переміщалася вузькою смугою з північного заходу на південний схід через Америку. Над Панамою було досягнуто максимальної тривалості кільцевої фази – 5 хвилин 17 секунд. Часткові фази затемнення були помітні на значній території США, проте дощові хмари не дозволили побачити небесне видовище, наприклад, на частині Східного узбережжя США. На території Європи явище було не спостерігається.

Кільцеве сонячне затемнення відбувається, коли Місяць рухається центром перед Сонцем, але знаходиться в цей момент на порівняно великій відстані від Землі. В результаті, супутник Землі не повністю закриває сонячний диск. У квітні 2024 року в деяких районах Північної Америки очікується ще одне повне сонячне затемнення.

Читайте також:  Дебати про винищувачів ведуть Захід до поглиблення війни

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я