Управління захисту Конституції вказує на допомогу правим екстремістам

11

Федеральне відомство з охорони конституції хоче полегшити відхід втомлених від сцени правих екстремістів. Відтепер постраждалі можуть зв’язатися із спецслужбою через Messenger.

Федеральне відомство з охорони конституції: Федеральне відомство з охорони Конституції.

За допомогою програми відсіву Федерального відомства з охорони конституції поки що вдалося вийти на волю лише щодо невеликої кількості правих екстремістів. Проте з цього року служба внутрішньої розвідки також активно звертає увагу представників правоекстремістського середовища на допомогу програми WendePunkt. Новим є те, що потенційні відмовники можуть зв’язатися зі спецслужбою не лише електронною поштою або телефоном, а й через месенджер Signal.

У відповіді федерального уряду на запитання Лівої партії йдеться про те, що з 1 січня 2018 року по 28 вересня 2023 року через програму вийшло «невелике двозначне число» людей із правоекстремістського середовища. Після поновлення цьогорічної програми з правоекстремістами, які заявляють про своє бажання покинути сцену, тепер можна активно працювати та інформувати їх про можливості, які надає програма. Однак, оскільки це практикується не так давно, поки що неможливо дати кількісну оцінку результативності цього заходу.

Індивідуальний план виходу із програми

Серед послуг підтримки, що пропонуються програмою, – «розробка індивідуального плану виходу з програми з урахуванням аспектів безпеки», а також направлення на зовнішні пропозиції допомоги, наприклад, у разі проблем із залежністю або бажанням отримати професійну кваліфікацію.

В окремих випадках трапляється так, що потенційні виходять у в’язниці на момент першого звернення або їм загрожує кримінальний процес, йдеться у відповіді федерального уряду, який є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. Однак статистичних даних про те, як часто це відбувається, немає.

«Відповідь федерального уряду дає зрозуміти, що сумніви щодо ефективності та функціонування так званої пропозиції про вибуття з відомства із захисту Конституції цілком обґрунтовані», – заявила Мартіна Реннер, голова Лівої партії у Комітеті з внутрішніх справ. Розслідування, тюремне ув’язнення, рецидиви нацизму або витрати навіть не враховуватимуться в окремих випадках». «Не дивно, що Управління захисту Конституції не знає про провал консультування щодо виходу з в’язниці в окремих випадках», – сказала Реннер.

Читайте також:  США розглядають можливість постачання Україні бронетранспортерів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я