Росія: постачання ATACMS – “груба помилка” США

11

Російський посол у США критикує постачання ракет в Україну, але не бачить загрози цілям Росії. Однак, на думку експертів, на російське вторгнення можна вплинути.

Артилерійські ракети малої дальності ATACMS: Підрозділ 8-ї армії США здійснює постріл з артилерійської ракети малої дальності ATACMS.

Росія критикувала постачання ракет ATACMS, вже розміщених в Україні, назвавши її «грубою помилкою» США. Цей крок, який спочатку тримався в секреті від громадськості, матиме важкі наслідки, заявив російський посол у Вашингтоні Анатолій Антонов в інтерв’ю інформаційному каналу Telegram. “Рішення Білого дому надати українцям ракети далекого радіусу дії – груба помилка”.

За даними українських джерел, ракети були використані для обстрілу військових аеродромів на окупованих Росією територіях на сході України. За словами Києва, при цьому було знищено кілька російських гелікоптерів.

Посол попереджає про зіткнення

Оснащення «київського режиму» зброєю руйнує стратегічну та регіональну безпеку, сказав Антонов. “Сполучені Штати продовжують підштовхувати його до прямого зіткнення Нато з Росією”. Водночас, за його словами, «американські подарунки» Україні ніяк не впливають на перебіг війни. Росія досягне своєї мети «спеціальної військової операції», як офіційно називає війну Москва.

Навпаки, експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) у Вашингтоні вважають, що удари українських АТАСМС вплинуть на російське вторгнення. На їхню думку, Росія, ймовірно, буде змушена перекинути гелікоптери та літаки на бази, розташовані далі від лінії фронту. Ракети великої дальності також є «значною загрозою» для російських складів боєприпасів у глибинці, вважає він.

У вівторок президент України Володимир Зеленський підтвердив отримання та перше розгортання американських ракет ATACMS. Він подякував президенту США Джо Байдену за надану підтримку. Київ давно просив цю систему озброєнь (Army Tactical Missile System). За даними оборонної компанії Lockheed Martin, ракети ATACMS, що запускаються із землі за наземними цілями, мають дальність до 300 км і дуже вражають цілі. За повідомленнями газет «Нью-Йорк Таймс» та «Вашингтон Пост», Київ отримав дросельовані моделі.

Читайте також:  Орган ЄС з питань надання притулку очікує зростання кількості прохачів притулку

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я