Різке зростання числа антисемітських інцидентів у Німеччині

6

Вони закликають до знищення Ізраїлю на вулицях та прославляють терористичну атаку ХАМАСу – після жахливих подій 7 жовтня у цій країні різко зріс антисемітизм.

Близькосхідний конфлікт: Проізраїльські контрдемонстранти на демонстрації на підтримку Палестини в Дюссельдорфі.

У Німеччині різко побільшало випадків прояву антисемітизму після кривавого нападу на Ізраїль бойовиків терористичного угруповання ХАМАС. Федеральна асоціація дослідницьких та інформаційних центрів антисемітизму (Rias) з 7 жовтня зафіксувала 202 інциденти по всій країні – на 240% більше, ніж за той же період минулого року.

Дев’ять із десяти зафіксованих випадків – це «антисемітизм, пов’язаний з Ізраїлем», повідомила в середу в Берліні Rias. Ізраїль звинувачують у масових вбивствах ХАМАСу, держава Ізраїль демонізується і делегітимізується. Як приклад, Ріас навів демонстрацію на Потсдамській площі в Берліні в неділю, в якій взяли участь близько 1000 осіб. Вигукувались гасла, які закликають до знищення Ізраїлю та прославляють терористичні атаки ХАМАС.

Ріас: погрози та напади

Крім того, було зафіксовано 21 випадок зриву мітингів та хвилин мовчання на підтримку Ізраїлю. «Окрім вигуків та образ, мали місце також погрози та шість нападів», – повідомляє Ріас. Наприклад, у Кілі під час мітингу солідарності у людей начхали. У 33 випадках було пошкоджено або вкрадено ізраїльські прапори на громадських будівлях. У Майнці, зокрема, було зірвано та підпалено ізраїльський прапор.

Крім того, з 7 жовтня Ріас зареєстрував п’ятнадцять антисемітських інцидентів у житловому середовищі. «На житлових будинках з’явилися графіті із зірками Давида, які виглядали особливо загрозливо», – йдеться у повідомленні центру. Лише у Берліні та Північному Рейні-Вестфалії було зафіксовано десять таких графіті. У трьох випадках було відомо, що у квартирах проживають євреї. Такі написи викликають особливу тривогу через пам’ять про націонал-соціалізм.

Rias – це мережа центрів, куди жертви та свідки можуть повідомити про інциденти, пов’язані з антисемітизмом. Центр документації фінансується федеральним уповноваженим у боротьбі з антисемітизмом Феліксом Кляйном.

Читайте також:  Стефан Вайль доручився за іранського адвоката

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я