Ультраліберал Мілей приведений до присяги як президент Аргентини

9

Хав'єр Мілей переміг на виборах завдяки своїй ексцентричній поведінці та радикальним вимогам. Тепер починається термін його повноважень. Ніхто не знає, чого чекати від ультраліберального економіста.

Південна Америка – Ультраліберал Мілей приведений до присяги як президент Аргентини

У розпал тяжкої економічної кризи ультраліберальний економіст Хав'єр Мілей вступив на посаду президента Аргентини. 53-річного фахівця привели до присяги перед парламентом у Буенос-Айресі. Глава держави, що йде, Альберто Фернандес одягнув на нього президентський пояс.

На церемонії в аргентинській столиці були присутні президент України Володимир Зеленський, король Іспанії Феліпе VI, глава Уругваю Луїс Лакальє Поу, президент Парагваю Сантьяго Пенья та прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Цього ж дня відзначаються 40-ті роковини повернення Аргентини до демократії після військової диктатури.

Мілей переміг на виборах завдяки своїй ексцентричній поведінці та радикальним вимогам до економічного та політичного повороту. Він оголосив, що введе долар США як законний платіжний засіб, скасує центральний банк і багато міністерств, а також різко скоротить соціальні витрати. З того часу він значно пом'якшив свій тон і відклав або пом'якшив багато своїх початкових планів. Він також залучив до свого кабінету низку досвідчених політиків, яких раніше називав членами зневаженої ним «касти». Оскільки він не має більшості в парламенті, Мілей у будь-якому випадку покладається на альянси.

Нині Аргентина переживає важку економічну кризу. Рівень інфляції перевищує 140 відсотків, а близько 40 відсотків мешканців колись багатої країни живуть за межею бідності. Друга за величиною економіка Південної Америки страждає від роздутого державного апарату, низької продуктивності праці в промисловості та великої тіньової економіки, яка позбавляє державу багатьох податкових надходжень. Національна валюта, песо, продовжує втрачати ціну по відношенню до долара США, а гора боргів постійно зростає.

Читайте також:  Чи існує сьогодні у Росії політична журналістика?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я