Офіційне відкриття нової синагоги у Магдебурзі

10

1938 року націонал-соціалісти зруйнували синагогу в Магдебурзі. Протягом десятиліть городяни вимагали будівництва нової будівлі. Тепер нова синагога стоїть і має стати символом мирного співіснування.

Релігія – Офіційне відкриття нової синагоги у Магдебурзі

У центрі Магдебурга відкрилася нова синагога – через 85 років після руйнування старого єврейського поклоніння. «Нова синагога виступає за мирне співіснування та плюралізм, – сказав на церемонії у неділю міністр-президент Саксонії-Анхальт Райнер Хазелофф (ХДС). Єврейське життя знову стане більш помітним і відчутним». «Як уряд землі, ми продовжуватимемо робити єврейське життя в Саксонії-Анхальт видимим, просуватимемо його і захищатимемо». Президент Центральної ради євреїв Німеччини Йозеф Шустер наголосив, що це день радості та гордості.

Будівництво будинку, яке обійшлося в 7,6 мільйона євро, стало результатом десятиліть роботи жителів Магдебурга, які збирали пожертви на нову будівлю. Асоціація підтримки внесла 500 000 євро, громада синагоги – 300 000 євро, а місто Магдебург надало землю. Більшість витрат на будівництво взяла на себе земля Саксонія-Анхальт.

Стару магдебурзьку синагогу було зруйновано жителями міста під час листопадових погромів 1938 року – неподалік нової будівлі. Асоціація «Нова магдебурзька синагога» була заснована у 1999 році і з того часу веде кампанію за будівництво. Це вже друга нова будівля у Саксонії-Анхальт – 22 жовтня було відкрито нову синагога в Дессау-Росслау.

Читайте також:  200 тонн наркотиків вилучив Інтерпол у Латинській Америці

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я