Українка виходить заміж за бійця ЗСУ — гея

70

Льода Космачевська хоче захистити права свого друга.

Українка виходить заміж за бійця ЗСУ – гея.  Фото: Леда Космачевська / facebook.com

Льода Космачевська хоче таким чином захистити права людини, яка не має офіційних родичів. У її жениха-гея є партнер, у неї теж є коханий чоловік. За словами Льоди, цей вчинок — результат дірок у консервативному законодавстві України. Українка виходить заміж, щоби звернути увагу на проблему ЛГБТ-людей під час війни.

Українка виходить заміж не через кохання, а через турботу

Льода Космачевська переїхала до Києва з Криму після анексії півострова. Її наречений пішов на війну добровольцем 24 лютого 2022 року. Зараз його підрозділ передислокують до зони бойових дій, де військовий успіх може повернутися до людини будь-якою стороною. Льода та її наречений – друзі дитинства.

За її словами, вона давно знає про сексуальну орієнтацію свого друга. Він має постійний партнер, стаж спільного життя — 15 років. «Але для офіційних органів та чиновників це нічого не означає», — каже Леда. Вона хоче, щоб вся інформація про її чоловіка-гея надходила до неї, як і належить за законом.

Пані Космачевська вважає, що якщо чоловік потрапить у полон, у реанімацію, буде поранений, пропаде безвісти, — першою про це має дізнатися вона. А як розпорядитися цією інформацією — її справа. Насамперед від неї про все дізнається гей-партнер чоловіка. Інших близьких людей її майбутнього чоловіка немає.

Крім того, офіційний шлюб дає Леді право звертатися із запитами та вимогами до влади щодо чоловіка. Вона готова допомагати йому у разі поранення, полону. Крайній варіант – організація похорону та розпорядження спадщиною. «Він не хоче залишитися в голому полі, щоб партнер та друзі не знали, що з ним та як», — каже Леда.

Читайте також:  Як росіяни тікають від мобілізації до Казахстану

Українка виходить заміж, закриваючи дірку у законодавстві

Документи до РАГСу пара вже подала. Реєстрація, мабуть, пройде дистанційно. Леда каже, що ніколи не зараховувала себе до активістів, котрі захищають права ЛГБТ: «Я взагалі цього не поділяю».

Своїм вчинком Леда Космачевська намагається звернути увагу суспільства та влади на проблему. Вона вважає, що якщо немає конституційного рішення, то нехай буде якесь тимчасове. Воно могло б дати членам ЛГБТ-спільноти право піклуватися один про одного у військових умовах.

Влітку 2022 року офіс президента України отримав відповідну петицію. Однак в офіційній відповіді йдеться про те, що в умовах військового стану таку пропозицію реалізувати неможливо.

Льоду не боїться суду

Наречена заявила про свою згоду на шлюб привселюдно — на своїй сторінці у Facebook. Вона не відкидає, що це стане приводом для позовів. Однак вона вже має судову позицію: шлюб — це не статеве кохання, а прагнення партнерів піклуватися один про одного.

Леда не вважає своє заміжжя фіктивним саме тому: вона прийняла пропозицію руки та середця для того, щоб дбати про людину, яку любить і поважає.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :