Україні потрібні танки Leopard, а не Abrams

40

Президент США Байден погодився на постачання американських танків «Абрамс» на користь «єдності Альянсу».

 

Білий дім: Україні потрібні танки Leopard, а не Abrams

Президент США Джо Байден погодився на постачання Україні основних бойових танків Abrams лише через тиск з боку Німеччини, повідомляє Білий дім.

“Спочатку він вирішив не відправляти їх, тому що його військові сказали, що вони не будуть корисні на полі бою в цій битві”, – сказав радник Байдена з питань безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю ABC. Німецькі танки “Леопард”, навпаки, були корисні, сказав він. Але німці сказали президенту, що вони не готові послати ці «Леопарди» у бій (…), якщо президент не погодиться надіслати й «Абрамси», – сказав Салліван.

В інтересах «єдності альянсу» та «забезпечення того, щоб Україна отримала те, що вона хоче», Байден погодився на довгострокове постачання танків «Абрамс» – навіть незважаючи на те, що «Абрамси» не були тим, що потрібно Україні зараз. пояснив Салліван. Ці «Леопарди» вирушають зараз, і це є прикладом того, як Джо Байден згуртував навколо себе глобальний альянс, щоб Україна отримала те, що їй потрібно». Салліван відповів в інтерв’ю на запитання, що танки «Абрамс» можуть навіть не прибути в Україну цього року.

Шольц перед візитом у Вашингтон

Канцлер Олаф Шольц довго не наважувався відправити німецькі бойові танки Leopard – поки що США, зі свого боку, не погодилися поставити танки Abrams. Шольц завжди наголошує на тісній координації з найбільшим і найвпливовішим членом НАТО. Очікується, що політик СДПН відвідає Білий дім у п’ятницю.

Після ухвалення зобов’язання про постачання танків «Абрамс» США наголосили, що вони не тільки розчищають шлях для постачання танків від союзників. Американські бойові танки дадуть Україні перевагу на полі бою, заявила прес-секретар Пентагону після ухвалення зобов’язань. Однак раніше Пентагон заявляв, що не вважає надання танків “Абрамс” доцільним з практичних причин. Зараз уряд США замовляє танки для України у промисловості – тобто вони не надходять із власних запасів збройних сил. Ймовірно, потрібен час, щоб танки прибули до України.

Читайте також:  У Лагуна-Біч бармен убив жінку вогнегасником

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я