У Камбоджі від пташиного грипу померла дитина

24

Біля її будинку було багато мертвих диких тварин. Дівчинка заразилася вірусом пташиного грипу H5N1 у Камбоджі та померла.

 

У Камбоджі від пташиного грипу померла дитина

У Камбоджі від пташиного грипу померла дитина – дівчинка, згідно з офіційними повідомленнями. Це перша смерть, пов’язана із цим захворюванням у країні Південно-Східної Азії з 2014 року, повідомило Міністерство довкілля у столиці Пномпені. У одинадцятирічної дівчинки 16 лютого з’явилися перші симптоми, такі як кашель та біль у горлі, повідомила у п’ятницю газета Khmer Times.

Оскільки її стан погіршився, у вівторок її доставили до національної дитячої лікарні в Пномпені. Там вона померла у середу. Аналізи показали, що вона була заражена вірусом пташиного грипу H5N1.

Страх: вірус адаптується до ссавців

В даний час найбільша в історії епідемія пташиного грипу охопила кілька континентів. Пташиний грип – це інфекційне захворювання, яке зустрічається в основному у водоплавних та інших птахів. Експерти побоюються, що вірус все більше адаптується до ссавців і, таким чином, може стати небезпечнішим і для людини.

У п’ятницю Інститут Фрідріха Леффлера (FLI) повідомив, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) раніше зафіксувала одну смерть у Китаї у 2022 році у зв’язку із нинішньою епідемією. Однак у цьому випадку, а також у Камбоджі, незрозуміло, чи був причиною варіант H5N1, який зараз домінує в Європі та Америці.

Міністерство навколишнього середовища в Пномпені також повідомило, що поряд із місцем, де жила дівчинка, було виявлено особливо велику кількість мертвих диких тварин. У тварин були взяті проби, які зараз досліджуються в лабораторії. У той же час вірус був виявлений у батька постраждалої.

В останні місяці вірус H5N1 неодноразово виявлявся у ссавців, таких як морські леви, єноти, лисиці, ведмеді та куниці. Досі випадки зараження людей були поодинокі. Однак спалах на норковій фермі в Іспанії турбує експертів, оскільки патоген міг передаватися не від птиці до ссавця, а від ссавця до ссавця. Це було б ознакою того, що патоген адаптується до ссавців і таким чином може стати більш небезпечним для людини.

Читайте також:  Резолюція про припинення вогню у Газі провалилася

У минулому епідемії пташиного грипу призводили до численних людських жертв, особливо у Південно-Східній Азії та Єгипті. Однак у цих випадках йшлося про іншу лінію вірусу, ніж та, яка домінує нині. У Камбоджі, за даними влади, у період з 2005 по 2014 рік від пташиного грипу померло 37 людей. Симптоми включають кашель, лихоманку, біль у горлі та задишку.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я