Генерал Фройдінг: “Український контрнаступ у глухому куті”

40

Фройдинг не бачить конкуренції між підтримкою України та підтримкою Ізраїлю.

Генерал Фройдінг: «Український контрнаступ у безвиході»

Бригадний генерал Бундесвера Крістіан Фройдінг характеризує поточну ситуацію на фронті в Україні як фазу оперативного глухого кута. “Ми бачимо, що ініціатива переходить то до українських, то до російських збройних сил”, – заявив начальник спеціального штабу по Україні міністерства оборони в інтерв’ю газеті Stuttgarter Nachrichten.

За його словами, український контрнаступ на півдні під Запоріжжям втратив темп, але досягнуті територіальні успіхи зберігаються. «На півночі та сході, наприклад, у Донецькій області, ми бачимо, що російські збройні сили знову атакують із максимальним залученням живої сили та матеріальних засобів. Поки що без особливих успіхів».

Тяжкі втрати Москви відповідають російській доктрині. Вони хочуть форсувати успіх, незважаючи на людські та матеріальні втрати. Росія має у своєму розпорядженні великий потенційний резерв солдатів. «Наскільки вони хочуть мобілізувати їх з політичних причин, зараз важко оцінити, особливо у світлі президентських виборів, які відбудуться навесні 2024 року, – каже Фройдінг. – Щодо обладнання, то вже зараз ми бачимо, що використовується багато старих моделей 60-х та 70-х років».

Україна потребуватиме допомоги Заходу ще довгі роки

Фройдінг очікує, що найближчими місяцями темпи роботи знизяться. Проте застою не буде. Зима позначиться, але не варто переоцінювати вплив погоди, особливо на півдні. «Я також вважаю, що взимку обидві сторони будуть змушені консолідуватись, – каже Фройдінг. – Проводитимуться курси перепідготовки та навчання військ. Цілком можливо, що обидві сторони зосередять свої зусилля на атаці цілей у внутрішніх районах країни, таких як склади, об’єкти інфраструктури та командні пункти».

Фройдинг припускає, що Україна потребуватиме допомоги Заходу ще довгі роки. Військова підтримка залишатиметься завданням до кінця десятиліття і надалі. У бюджеті вже закладено кошти на період до 2032 року. «Ми повинні допомогти Україні розвинути потенціал, щоб вона могла залишатися вільною державою, здатною захистити себе та стримати агресорів».

Читайте також:  У Херсоні стратили жінку за проукраїнське висловлювання

Фройдинг не бачить конкуренції між підтримкою України та підтримкою Ізраїлю. Вихідна ситуація у цих країнах цілком різна. «Українські збройні сили лише починають модернізуватись. Ізраїльська армія повністю оснащена, добре навчена та готова вести війну з дня на день». Крім того, різняться й способи ведення війни у ​​цих двох країнах. “Для того, щоб припинити війну в Україні, необхідно переконатися, що фактор часу не є союзником Росії”, – вважає Фройдінг. “Ми повинні дати зрозуміти Путіну: ми протримаємося довше, свобода переможе”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я