Україна заявляє про звільнення десятків населених пунктів

14
Володимир Зеленський

Держсекретар Ентоні Блінкен відвідав Україну та пообіцяв подальшу допомогу з боку Сполучених Штатів.

Ентоні Блінкен заявив журналістам перед від’їздом з Києва: «Ми отримали вичерпну інформацію про контрнаступ, і знову ж таки ще дуже рано, але ми бачимо явний і реальний прогрес на місцях, особливо навколо Херсона, а також деякі цікаві події на Донбасі, на сході.».

Блінкен запевнив Україну у продовженні підтримки США «доти, доки це потрібно». Він оголосив про виділення нового траншу допомоги Україні та вісімнадцяти іншим країнам, яким потенційно загрожує російська агресія, у розмірі 2,2 мільярда доларів. Приблизно один мільярд надійде до України. Сполучені Штати також оголосили про спрямування Україні зброї на суму 675 мільйонів доларів.

Президент України Володимир Зеленський заявив у відеозверненні, що Збройні сили України «звільнили десятки населених пунктів» та повернули собі тисячу квадратних кілометрів території на сході та півдні країни з 1 вересня.

Зеленський також опублікував відео, де українські солдати повідомляли про звільнення міста Балаклія Харківської області. На відео, розміщеному на популярному українському агрегаті новин, видно, що російські війська кинули вантажівки, артилерію та ящики з боєприпасами. Несподіваний контрнаступ українських збройних сил у Харківській області призвів до того, що в тил російських військ було завдано раптового та глибокого удару.

Раніше український генерал Олексій Громов заявив, що війська просунулися на 50 кілометрів у тил російських військ та повернули контроль над двома десятками населених пунктів у Харківській області.

Проте Віталій Ганчев, місцевий чиновник, який перейшов на російську сторону у 2014 році, стверджував на російському державному телебаченні, що Москва відбила українську спробу оточити та захопити Балаклію, яка, за його словами, залишається під контролем російських Збройних сил.

Читайте також:  У Білгородській області точаться бої

Якщо успіхи українських Збройних сил будуть підкріплені, це стане серйозним ударом для Росії, яка, за словами західних спецслужб, зазнала величезних втрат. Це також стане потужним стимулом для України, яка прагне показати своїм союзникам, що вона здатна переламати хід війни і заслуговує на подальшу підтримку.

Україна вже кілька тижнів веде контрнаступ на південному фронті у районі Херсона. Західні військові аналітики вважають, що Росія, можливо, залишила себе незахищеною в інших областях, оскільки перекинула війська на південь.

Радник президента України Олексій Арестович наголосив: «Це величезний успіх. Ми знайшли слабке місце, де противник був готовий».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я