«Лондонський міст»: як Британія прощатиметься з Єлизаветою II?

21
Єлизавета II

«Лондонський міст» – таку назву отримав план похорону королеви Великобританії Єлизавети II, яка пішла з життя у четвер, 8 вересня, у віці 96 років. Розповідаємо докладніше, як Британія прощатиметься з довгостроковим монархом у своїй історії.

Офіційна церемонія підготовки до похорону Єлизавети II займе 10 днів – за цей період британське МЗС поінформує уряди 15 країн, в яких Єлизавета II була формальним главою держави, а також 38 країн зі Співдружності націй, а новий монарх, старший син Єлизавети Чарльз III, вирушить до траурне турне Великобританією. Паралельно труну королеви буде доставлено до Букінгемського палацу. У цей час у країні будуть скасовані великі спортивні та урядові заходи.

Єлизавета II

Наступний етап – операція «Перо»: усі охочі зможуть особисто попрощатися з королевою, яка протягом трьох днів перебуватиме у катафалку у Вестмінстерському палаці.

Десятий день буде оголошено днем національної жалоби, а опівдні по всій країні пройде хвилина мовчання. Цього дня відбудеться церемонія похорону у Вестмінстерському абатстві, а потім Єлизавету поховають у меморіальній каплиці її батька, короля Георга VI у Віндзорському замку.

Після закінчення похорону в країні буде оголошено жалобу, яка триватиме один місяць. У цей час у всіх будинках міських мерій буде вивішено портрет королеви з жалобною чорною стрічкою. Потім його замінять зображення нового короля.

Читайте також:  Королева Великобританії Єлизавета II померла на 97-му році життя

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я