Королева Великобританії Єлизавета II померла на 97-му році життя

18
Єлизавета II

Померла Єлизавета Друга. Офіційне повідомлення опублікував Букінгемський палац. Англійській королеві було 96 років.

«Лондонський міст звалився» – за протоколом цю кодову фразу прем’єр-міністрові має повідомити особистий секретар Єлизавети Другої одразу після смерті монарха. У британських спецслужб на цей випадок розроблено план дій. Він розписаний буквально за хвилинами від дня відходу королеви до її похорону і включає, зокрема, масштабну операцію із забезпечення безпеки в Лондоні. Адже цими днями столиця буде переповнена людьми.

Ще кілька годин тому після появи перших повідомлень про погіршення здоров’я королеви сотні людей почали збиратися біля Букінгемського палацу. Там заздалегідь скасували зміну варти.

Усі останні дні Єлизавета перебувала у замку Балморал у Шотландії. Сьогодні туди терміново почали з’їжджатися члени королівської родини, приїхали всі її діти, зокрема син та спадкоємець Принц Чарльз, повідомляє ВВС. Цей телеканал ще за кілька годин до офіційного оголошення про смерть змінив сітку мовлення, ведучий новин надів чорну краватку, чорною стала та шапка сайту.

Востаннє на публіці Єлизавета з’явилася у вівторок, 6 вересня, коли провела аудієнцію з новим прем’єром Ліз Трасс і вперше за часи свого правління зробила це не в Букінгемському палаці, а у своїй шотландській резиденції. На офіційних фото з цієї зустрічі багато хто звернув увагу на потемнілі кисті рук королеви. Проблеми зі здоров’ям у Єлизавети посилилися останні кілька місяців. На вимогу лікарів вона відмовилася від далеких поїздок і почала рідше виходити у світ.

Її правління тривало цілих 70 років – історичний рекорд. Всі ці роки королева була еталоном стилю та англійської стриманості. Яскраві костюми, капелюшки та фірмове привітання. Що б не діялося, вона тримала обличчя.

Читайте також:  Бенксі створює вражаючий візуальний коментар на Гластонбері

У 25 років зійшла престол. Скептики вважали, що молода королева не впорається зі складною спадщиною. Після Другої світової Британська імперія розвалювалася. Колонії одна за одною вимагали незалежності. Єлизавета спромоглася знайти вихід: країни отримали суверенітет, але залишилися у складі Співдружності.

У її епоху змінилося 15 англійських прем’єр-міністрів. За 70 років правління Єлизавета Друга та її родина неодноразово ставали мішенню для журналістів. Дружина королеви, принца Пилипа, звинувачували у зрадах. Син, принц Чарльз, скандально розлучився, а колишня невістка Діана трагічно загинула. Неприємних ситуацій вистачало. Але хоч би що трапилося, Єлизавета Друга виходила до публіки, щоб показати: все під її особистим контролем.

Після її смерті трон повинен успадкувати старшого сина Чарльза. Однак багато хто впевнений: піддані ніколи не полюблять його, як любили Єлизавету. Справжнім наступником вони бачать старшого онука Вільяма.

За протоколом похорон королеви має відбутися за 10 днів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я