Головком Залужний: удари по авіабазі у Криму завдала Україна

20
Крим - ракетний удар

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний заявив, що Україна завдала «серії успішних ракетних ударів» за російськими цілями в анексованому Криму, у тому числі аеродромом Саки. Про це йдеться у статті, написаній Залужним у співавторстві з депутатом Верховної ради Михайлом Забродським. Статтю присвячено можливим майбутнім сценаріям бойових дій у війні Росії проти України.

Вибухи на авіабазі, розташованій поряд із кримським містом Саки, сталися на початку серпня. Раніше офіційні представники України не підтверджували та не заперечували, що причиною вибухів стали ракетні удари. Міноборони Росії офіційно заперечувало, що причиною вибухів були дії українських сил, і стверджувало, що вони не завдали великої шкоди військовій техніці, хоча супутникові знімки підтвердили, що значну кількість літаків було знищено чи постраждали.

Про удари по Криму Залужний пише у контексті завдань Збройних сил України на 2023 рік. За його словами, одне з цих завдань – «зробити для росіян і на інших окупованих територіях ці відчуття гострішими, природнішими та цілком відчутними, незважаючи на значну відстань до цілей».

Головком Збройних сил України вважає, що конфлікт не завершиться 2022 року. Він пише про те, які плани, на його думку, зараз може ставити перед собою Росія і як має діяти Україна, щоб зірвати їх.

На думку Залужного, «деякі оперативні перспективи для противника проглядаються на Ізюмському та Бахмутському напрямах. Імовірною кінцевою метою таких дій може бути розглянутий вихід на адміністративний кордон на Донеччині». Також український генерал не виключає настання з метою оволодіння Запоріжжям та Дніпром, а також повернення до задуму захоплення Києва.

При цьому найбільш реальні, на думку Залужного, плани наступу на півдні, у напрямку Миколаєва, Одеси або Кривого Рогу. На думку Залужного, Росія, ставлячи плани настання на півдні, спирається на міцний контроль над Кримом.

Читайте також:  Росія призупинила «зернову угоду» з Україною

Український головком описав низку проблем, з якими наразі стикаються українські військові, зокрема, невигідну конфігурацію лінії фронту, нестачу засобів вогневої поразки та ППО. «Єдиним шляхом кардинальної зміни стратегічної ситуації, безумовно, є нанесення ЗС України протягом кампанії 2023 року кількох послідовних, а в ідеальному випадку – одночасних контрударів», – пише Залужний. На його думку, центром українських операцій має стати боротьба за оволодіння Кримом. Ключову роль у підготовці такого наступу, як пише Залужний, є отримання країн Заходу достатньої кількості сучасних озброєнь. Головком назвав конкретні типи озброєння, які необхідні нівелювання переваги Росії у далекобійних засобах поразки. Йдеться про ракети ATACMS для РСЗВ HIMARS, але не тільки.

На думку Залужного, метою операцій України є те, щоб війна перестала носити для росіян «віддалений» характер, і саме на досягнення цієї мети були спрямовані, зокрема, й удари по Криму. «Справа саме у безкарності, що забезпечується фізичною віддаленістю. У цьому полягає дійсний центр тяжкості противника. І ми не маємо права залишати його без належної уваги», – пише Залужний. На його думку, наявність «навіть самої небезпеки використання ЗС України засобів поразки відповідної досяжності» змусить і владу, і населення Росії по-іншому ставитись до війни. При цьому прямо про можливість ударів по тилових теренах Росії він не пише.

Після початку широкомасштабного вторгнення в Україну 24 лютого російські війська взяли під контроль частину південних регіонів України, частину Харківської області, а також розширили територіальний контроль у Донецькій та Луганській областях.

Останнім великим успіхом російських військ на даний момент стало взяття в липні Сєвєродонецька та Лисичанська Луганської області. В останні дні надходять повідомлення про контрнаступ українських сил одразу на двох напрямках – у Херсонській області на півдні та Харківській області.

Читайте також:  Економіка України впала майже на третину

Російська влада загрожувала ударами по «центрам ухвалення рішень» в Україні в тому випадку, якщо Україна атакує територію Росії. Москва вважає Крим територією Росії. Ударів по центрах ухвалення рішень після удару по аеродрому Сакі не було.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я