Україна оголосила патріарха Кирила у розшук

12

Україна оголосила патріарха Кирила у розшук

Нехай символічно, але Київ оголосив голову Російської православної церкви, патріарха Кирила, у розшук. Україна звинувачує затятого прихильника агресивної війни Москви у двох злочинах.

Україна оголосила у символічний розшук голову Російської православної церкви патріарха Кирила як затятого прихильника агресивної війни Росії. Міністерство внутрішніх справ України у Києві оголосило главу церкви, справжнє ім'я якого Володимир Гундяєв у розшук. Його місцезнаходження вказано як Москва.

Гундяєв розшукується українською спецслужбою СБУ та, як стверджується, ховається від офіційного слідства з 11 листопада. 77-річного московського патріарха звинувачують у двох злочинах, повідомляє українське державне інформаційне агентство «Укрінформ». Звинувачення стосуються посягань на територіальну цілісність України, а також планування, підготовки, розв'язання та ведення агресивної війни.

Кирило вважається близьким прихильником кремлівського лідера Володимира Путіна. Як і Путін, він відстоює право Росії на владу над сусідніми країнами, в яких мешкають росіяни. В Україні він, як і раніше, має вплив на священиків та громади, які сповідують вірність Московському патріархату. Тому українське керівництво намагається обмежити владу церкви із ворожої країни.

За даними Укрінформу, СБУ та Генпрокуратура України відкрили кримінальне провадження проти Кирила у листопаді. Згідно із заявою, він входить до найближчого оточення російського керівництва, виправдовує війну та використовує українські громади для своєї пропаганди. Патріарх живе під надійною охороною в Москві, тому ризик того, що його заарештують Україна, невеликий.

Джерело: www.ntv.de

Читайте також:  Війна в Україні: контрнаступ та запеклі бої

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я