Угорщина хоче заблокувати вступ Болгарії до Шенгенської зони

8

Угорщина хоче заблокувати вступ Болгарії до Шенгенської зони

Болгарія хотіла б приєднатися до європейської Шенгенської зони без прикордонного контролю. Проте за Нідерландами та Австрією про своє вето заявила і Угорщина. Предметом спору є плата за транзит російського газу, від якого залежить Угорщина.

Угорщина оголосила, що накладе вето на приєднання Болгарії до Шенгенської зони, якщо країна не скасує транзитного податку на російський газ. Про це повідомило міністерство закордонних справ у Будапешті. У той час як інші європейські країни намагаються уникати імпорту російського газу, Угорщина домовилася з «Газпромом» про нових постачаннях і зараз закуповує в Росії 4,5 мільярда кубометрів газу на рік, в основному через Болгарію та Сербію. Члени Шенгенської угоди відмовляються від прикордонного контролю між собою.

Щоб не ставити під загрозу вступ до Шенгенської угоди, Болгарія вже оголосила, що поки що утримається від стягнення транзитних зборів, запроваджених у жовтні. Країна дуже близька до вступу до Шенгену і не хоче, щоб цей збір завадив цьому, сказав Бойко Борисов, лідер правоцентристської партії «Герб», яка також входить до уряду. Вони чекатимуть на відповідний механізм ЄС щодо транзитних зборів.

Крім Угорщини, вступ Болгарії до Шенгенської зони з 2022 року блокують Нідерланди та Австрія. Проте, за повідомленнями ЗМІ, Відень готовий пом'якшити свою позицію.

Критика на адресу Болгарії

Транзитні платежі має здійснювати російська газова компанія “Газпром”, проте ця плата може вплинути на ціни, які угорські споживачі змушені платити за російський газ. Крім країни ЄС Сербія також продовжує закуповувати газ у «Газпрому» в Європі. Болгарія постачає його з Туреччини. За даними болгарських джерел, “Газпром” не платить і не коментує плату за транзит у розмірі, еквівалентному 10 євро за мегават-годину.

Читайте також:  Топ-10 міст Європи з найкращими різдвяними ярмарками цього року

Уряд Болгарії стверджує, що ця плата допоможе спустошити російську військову скриню. Однак це питання викликає суперечки і поза Будапештом і Белградом: Дружній Росії президент Болгарії Румен Радєв закликав вищий суд країни розглянути законність податку. Критики у Брюсселі також звинувачують Болгарію у подвійній грі: Країна уклала нову угоду про постачання з Туреччиною лише на початку року, щоб мати можливість спрямовувати більше російського газу своїми трубопроводами.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я