Корабель ВМС США збив 14 безпілотників, запущених із Ємену

9
Преса Рівне

Безпілотні літальні апарати «були оцінені як ударні безпілотники односторонньої дії та були збиті без шкоди для кораблів у цьому районі або повідомлень про постраждалих», – йдеться у повідомленні Центрального командування США на сайті X.

Це останній випадок збиття безпілотників у регіоні, оскільки повстанці Хуті, яких фінансує та навчає Іран, неодноразово атакували комерційні судна за допомогою безпілотників та ракет.

Раніше цього місяця корабель ВМС США «Карні» збив по щонайменше три безпілотники хуті, що прямували у бік корабля у південній частині Червоного моря. Корабель «Карні» також відповідав на сигнали лиха комерційних судів, атакованих балістичними ракетами.

Минулого місяця корабель ВМС США Томас Хаднер збив кілька ударних безпілотників, запущених з території Ємену. В іншому випадку дві балістичні ракети були випущені з контрольованих хуті районів Ємену по кораблю USS Mason в Аденській затоці після того, як він відреагував на сигнал лиха з іншого комерційного танкера, який зазнав нападу п’яти озброєних осіб, ймовірно, із Сомалі.

В останні місяці США відповіли на ці напади ударами у східній Сирії та Іраку, націлившись на склади зброї та сховища, що використовуються Корпусом вартових ісламської революції Ірану та його маріонетковими воєнізованими угрупованнями.

У більшості випадків США не заявляли, що безпілотники з районів Ємену, де діють хуті, націлені на різні військові кораблі, наголошуючи лише на тому, що вони прямують у їхній бік і становлять достатню загрозу, щоб їх задіяти.

Повстанці Хуті, що підтримуються Іраном, в Ємені – це шиїтська політична і військова організація, яка веде громадянську війну проти коаліції, підтримуваної Саудівською Аравією, з 2014 року. Вони заявляють про підтримку палестинців і організують в Ємені акції протесту проти настання Ізраїлю на Газу.

Читайте також:  Уважно стежимо за розвитком подій у Росії

Сплеск активності хуті – як і атаки на американські війська в Іраку та Сирії з боку інших угрупувань, що підтримуються Іраном – почався після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я