Україна очікує на участь Німеччини в коаліції винищувачів

12

Очікування в Україні великі. Але канцлер Шольц досі стримано ставився до питання, чи братиме Німеччина участь у коаліції винищувачів.

 

Україна очікує на участь Німеччини в коаліції винищувачів

Український уряд розраховує на участь Німеччини у коаліції винищувачів. «Ми будемо раді, якщо Німеччина приєднається до цієї коаліції», – сказав глава канцелярії президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак у розмові з німецькими журналістами з відеозв’язку.

У травні кілька європейських країн вирішили навчити українських пілотів управлінню американськими винищувачами F-16. США підтримують цей проект. Однак рішення про постачання винищувачів західного виробництва ще не ухвалено. ВПС України заявили, що очікують на постачання 48 винищувачів F‑16.

“Ми сподіваємося, що підготовка почнеться дуже і дуже скоро”, – сказав Єрмак в інтерв’ю. “І ми сподіваємося, що відразу після завершення навчання ми отримаємо винищувачі”. Деякі країни вже ухвалили рішення про постачання, сказав він. “І це будуть не тільки F-16”, – сказав Єрмак. Лише деякі союзники мають винищувачі F‑16. Бундесвер, наприклад, використовує винищувачі Eurofighter та Tornados.

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) досі стримано висловлювався про участь Німеччини у коаліції винищувачів. Проте міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) в інтерв’ю Deutsche Welle під час поїздки до Азії на початку червня заявив, що питання участі розглядається. «Ми ухвалимо рішення, я думаю, у найближчі два тижні», – сказав він тоді. Це було три тижні тому і досі про рішення не оголошено.

Читайте також:  Лідер ХДС закликав до захисту внутрішніх кордонів ЄС

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я