Україна не збирається продовжувати договір про транзит газу

11

Транзит російського природного газу через територію України продовжується, незважаючи на агресивну війну Москви проти сусідньої країни. Однак незабаром цьому настане кінець.

Україна не збирається продовжувати договір про транзит газу

З 2025 року Україна більше не здійснюватиме транзит російського природного газу у західному напрямку – Україна не збирається продовжувати договір. Про це заявив голова української державної енергетичної компанії “Нафтогаз” Олексій Чернишов. в інтерв’ю закордонній американській телерадіокомпанії «Радіо Свобода».

Термін дії транзитного контракту з російським Газпромом спливає наприкінці 2024 року. Україна могла б вийти і раніше, тим більше, що «Газпром» не платить за транзит відповідно до домовленостей, сказав Чернишов.

Навіть зараз Україна дотримується транзиту лише тому, що низка європейських країн все ще залежить від російського газу. «Ми хочемо бути надійним партнером для європейських партнерів, для тих країн, які цього потребують», – сказав голова концерну. Україна збільшила власний видобуток газу. Тому вона має можливість вперше покрити свої потреби майбутньої зими за рахунок власних запасів, сказав Чернишов. Українські ЗМІ наводять цитати із інтерв’ю.

Транзит російського природного газу через територію України продовжується, незважаючи на агресивну війну Москви проти сусідньої країни. Одержувачами газу є в основному країни, які не мають виходу до моря і не здатні перейти на скраплений природний газ (ЗПГ). Мета ЄС – припинити імпорт викопних енергоносіїв із Росії з 2027 року.

Читайте також:  Мельник про Макєєва: "має підняти сідниці"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я