Угода про припинення вогню в Судані провалилася

28

У Судані вже кілька днів немає спокою. Раз у раз порушуються угоди про припинення вогню. Становище цивільного населення стає дедалі важчим.

 

Судан у вогні: угода про припинення вогню провалилася

Насильству в Судані, як і раніше, не видно кінця. Судан у вогні: У вівторок увечері надії на можливе припинення вогню, яке раніше було заплановано на вечір, поки розвіялися. Бої у Хартумі тривали без перерви, повідомляє кореспондент агентства dpa з місця подій.

За повідомленнями ЗМІ та очевидців у Твіттері, було чути вибухи та стрілянина. Це був третій провал припинення вогню з початку бойових дій у суботу. З того часу, за даними ООН, 270 людей було вбито та 2600 поранено.

У Судані, який уже багато років залишається політично нестабільним, два найвпливовіші генерали та їхні підрозділи з суботи борються за панування. Ці дві особи очолюють країну з населенням близько 46 мільйонів людей після спільного військового перевороту в 2021 р. Де-факто президент Абдель Фаттах аль-Бурхан, який є головнокомандувачем армії, бореться зі своїм заступником Мохаммедом Хамданом Дагло, лідером могутньої RSF.

Воєнізована група RSF звинуватила суданську армію в «порушенні режиму припинення вогню, узгодженого за міжнародного посередництва» у заяві, опублікованій у Твіттері вчора о 18:14. У заяві йдеться, що «в першу годину оголошеного припинення вогню» було скоєно напади на сили RSF. Ця інформація не може бути підтверджена незалежною експертизою.

Міністри закордонних справ країн G7 закликають до припинення насильства

Узгоджене тригодинне припинення вогню вже провалилося у неділю та понеділок. «Тисячі цивільних осіб виявилися замкненими у своїх квартирах та будинках, часто без електрики та можливості отримати їжу, воду чи ліки», заявив у Женеві Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

Читайте також:  Запеклі бої навколо прифронтового міста Бахмут

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» закликали до припинення насильства. «Ми закликаємо всіх учасників повернутися до переговорів та зробити активні кроки для зниження напруженості», – йдеться у підсумковому документі зустрічі міністрів у Каруїзаві, Японія.

Згідно з власними заявами, збройні сили Німеччини готуються надати підтримку Федеральному міністерству закордонних справ (МЗС) у разі військової евакуації німецьких громадян із Судану. За словами прес-секретаря у понеділок, «тризначна кількість» німецьких громадян у Судані зареєстрована у так званому списку кризової обережності ФА. За словами прес-секретаря Федерального міністерства внутрішніх справ, в даний час в Судані знаходиться один офіцер федеральної поліції – як співробітник служби безпеки посольства – і кілька німецьких співробітників місії ООН UNITAMS.

Прес-секретар ООН у Женеві не захотіла коментувати, чи існують плани щодо 4 000 співробітників ООН у Судані, включаючи 800 іноземців. У будь-якому випадку намір полягає в тому, щоб залишатися на місцях і виконувати гуманітарний мандат ООН.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я