200 тонн наркотиків вилучив Інтерпол у Латинській Америці

20

Під час операції, координованої міжнародною поліцейською організацією Інтерпол, органам безпеки в Латинській Америці вдалося завдати серйозного удару по організованій злочинності – понад 200 тонн наркотиків вилучено.

У ході операції Trigger IX у період із середини березня по початок квітня в регіоні було вилучено 203 тонни кокаїну та інших наркотиків на суму 5,7 мільярда доларів США, повідомив учора Інтерпол. Під час операції в Центральній та Південній Америці також було заарештовано 14 260 підозрюваних, вилучено 8263 одиниці нелегальної зброї та 305 000 набоїв. Це була найбільша операція, яка будь-коли координувала Інтерпол проти незаконної вогнепальної зброї.

Для управління операцією Інтерпол зібрав експертів зі зброї з країн-учасниць у прикордонному місті Фос-ду-Ігуасу, розташованому на трьох кордонах між Бразилією, Аргентиною та Парагваєм. “В даний час у Бразилії існує велика проблема з незаконним ввезенням вогнепальної зброї через кордон”, – сказав Маркус Вінісіус Бантас із Федеральної поліції Бразилії. «Ця зброя використовується для скоєння різних злочинів, включаючи вбивства».

Припинення діяльності 20 злочинних організацій

В операції брали участь сили безпеки з Аргентини, Болівії, Бразилії, Чилі, Колумбії, Коста-Ріки, Еквадору, Сальвадора, Гватемали, Гондурасу, Мексики, Панами, Парагваю, Перу та Уругваю. Операція Trigger IX фінансувалась Європейським Союзом.

Силовики вжили заходів проти 20 злочинних організацій, включаючи бразильський злочинний синдикат Primeiro Comando da Capital, сальвадорську молодіжну банду Mara Salvatrucha та Балканський картель, який також діє у Південній Америці. Після операції правоохоронці розпочали близько 30 розслідувань.

«Той факт, що операція боротьби з незаконною вогнепальною зброєю призвела до таких масштабних вилучень наркотиків, є ще одним доказом того, що ці злочини взаємопов’язані», – сказав генеральний секретар Інтерполу Юрген Шток. «У організованих злочинних мереж, які стоять за всією цією незаконною діяльністю, є лише один пріоритет: прибуток. Ми, правоохоронні органи, повинні бути так само рішуче налаштовані на їхнє знищення в кожному регіоні та в усьому світі».

Читайте також:  Хвиля холоду у Північно-Східній Азії несе смерть

Латинська Америка, яка також підживлюється наркоторгівлею, є одним із найнебезпечніших регіонів у світі. «У країнах Північної та Південної Америки проживає лише 13 відсотків населення Землі, але на них припадає 37 відсотків усіх убивств у світі», – сказав експерт Інтерполу зі зброї Лайн Хайдар. «Дві третини всіх вбивств в Америці відбуваються із застосуванням вогнепальної зброї».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я