Угода: Лондон посилює імміграційне законодавство

9

Загалом минулого року до Великобританії іммігрувало близько 745 000 осіб. Прем'єр-міністр Сунак перебуває під сильним тиском та змушений діяти. Один проект, зокрема, складний.

Міграція – Угода: Лондон посилює імміграційне законодавство

Великобританія хоче відгородитися від мігрантів, значно посиливши бар'єри для іноземних кваліфікованих працівників та уклавши новий договір про надання притулку для депортації до Руанди. Міністр внутрішніх справ Джеймс Клеверлі підписав договір у східноафриканській країні, за допомогою якого уряд консерваторів хоче оминути рішення Верховного суду Великобританії.

Міграція набуває все більшого значення для торі за кілька місяців до наступних виборів. Згідно з опитуваннями, для багатьох виборців-консерваторів це питання наразі є пріоритетним. У результаті праве крило партії чинить гучний тиск на прем'єр-міністра Ріші Сунака, вимагаючи значно скоротити чисту імміграцію з останньої цифри 745 000 осіб. Зрештою, Brexit повинен був зупинити міграцію і створити найкращі та високооплачувані робочі місця для британців – принаймні це була одна з основних обіцянок консерваторів.

Нова угода

Угода передбачає, що прохачі притулку, які нелегально в'їхали до Великобританії, вирушатимуть до Руанди «квитком в один кінець», незалежно від їхнього походження. Повернення до Великобританії виключено. Верховний суд нещодавно відхилив це рішення як незаконне, посилаючись, зокрема, на недоліки верховенства закону у східноафриканській країні.

Нова угода повинна включати запевнення авторитарного керівництва Руанди про те, що вона не депортуватиме прохачів притулку на батьківщину, і тим самим розвіятиме побоювання Верховного суду. Якщо Руанда захоче депортувати мігранта, наприклад, за скоєння кримінального злочину, британські та руандійські судді мають спільно вирішити, чи повинен він залишитися в Африці або бути повернений до Великобританії.

Наступним кроком стане оголошення британським парламентом Руанди безпечною третьою країною. Спостерігачі побоюються, що під тиском правих Сунак може вийти з Європейської конвенції з прав людини, щоб уникнути юридичного спротиву Страсбургу.

Читайте також:  Бербок у Грузії агітує за зближення з ЄС

Початок поки неясно

Клеверлі – вже третій міністр внутрішніх справ, який пробує свої сили у реалізації плану щодо Руанди за останні півтора роки. “Міністр внутрішніх справ 3 – мігранти 0”, – прокоментував репортер ВВС Кріс Мейсон. Уряд наголошує, що хоче вилетіти з першими прохачами притулку до виборів. Дата ще не визначена, але передбачається, що це буде травень чи жовтень 2024 р. За опитуваннями, торі значно відстають від опозиційної Лейбористської партії, яка, швидше за все, сформує наступний уряд.

Сунак все ще хоче здобути перелом у політиці боротьби з міграцією. Проте в основному символічна політика щодо Руанди – це лише один із будівельних блоків. Чи злетить колись літак? Абсолютно неясно. Навіть Клеверлі не схотів назвати дату.

Критика з боку експертів

Заходи, про які Клеверлі оголосив у парламенті, швидше за все, вплинуть значно більше. У майбутньому іноземні кваліфіковані працівники повинні заробляти не менше 38 700 фунтів стерлінгів (45 150 євро) замість колишніх 26 200 фунтів на рік, щоб отримати дозвіл на в'їзд до країни. Доглядальниці звільнені від сплати податків, але, як і студентам, їм більше не дозволяється привозити із собою свої сім'ї.

Клеверлі з гордістю оголосив про найбільше зниження чистої міграції у новітній історії Великобританії. Він очікує, що в результаті кількість іммігрантів зменшиться приблизно на 300 тисяч осіб. «Досить», – написав прем'єр-міністр Сунак у гостьовій статті для газети Sun. Схвалення здобула і права партія Торі. Однак прихильники жорсткої лінії, такі як колишній міністр внутрішніх справ Сюелла Браверман, одразу закликали до ще більш жорстких заходів.

Експерти критично оцінюють ці плани. «Сигнал такий: ви нам не потрібні», – сказав один із дипломатів ЄС. Бізнес-спільнота очікує, що нестача кваліфікованої робочої сили ще більше посилиться. “В черговий раз інтереси економіки програють внутрішнім справам Консервативної партії”, – заявив газеті Financial Times Ніл Карберрі, голова рекрутингової організації REC.

Читайте також:  Розпочато рятувальну операцію з пошуку танкера

Постраждає і приватне життя: У майбутньому британці мають заробляти понад 38 000 фунтів стерлінгів, якщо вони хочуть, щоб їхні іноземні партнери приєдналися до них. Це більш ніж удвічі більше, ніж раніше, і більше ніж середній дохід. 73 відсотки британців тепер надто бідні, щоб вийти заміж за іноземця, – прокоментував сатирик Том Пек у газеті Times.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я