“Захоплюючий конфлікт інтересів”: нафтові плани Emirates

10

Нафтовий бос на посаді президента Всесвітньої кліматичної конференції – це залишається «незмивною плямою» на COP28, критикують кліматичні активісти. Тим більше, що Емірати і в майбутньому залежатимуть від прибутку від нафти та газу.

Всесвітня конференція з клімату – “Захоплюючий конфлікт інтересів”: нафтові плани Emirates

На Світовій конференції зі зміни клімату у Дубаї кліматичні активісти засудили плани розширення державної нафтової компанії Об'єднаних Арабських Еміратів. Ці проекти – «вірний рецепт прискорення катастрофічної зміни клімату», йдеться у доповіді організацій Urgewald, Lingo, Reclaim Finance та Banktrack. Фактично Adnoc Group заявляє, що планує збільшити видобуток нафти на 25 відсотків до 2030 року.

Організатори написали, що шокує той факт, що глава Adnoc Султан аль-Джабер, як ніхто інший, є президентом конференції ООН зі зміни клімату, в якій беруть участь майже 200 держав. Це «захоплюючий конфлікт інтересів», який залишить «незмивну пляму» на COP28. «У президента КС немає бачення майбутнього без викопного палива, – йдеться далі. Натомість його компанія Adnoc прагне до розширення видобутку нафти і газу, але хоче зберігати під пустелею лише малу частину парникових газів, що утворюються в результаті викидів».

Згідно з дослідженням організації, Adnoc планує безліч нових газових та нафтових проектів. Вже затверджено близько 17 проектів. “Adnoc не має наміру змінювати свою бізнес-модель або навіть знижувати залежність від викопного палива”, – заявляють вони.

ЗМІ повідомляють про сумнівні заяви Аль-Джабера

Аль-Джабер піддався критиці тільки в неділю: За даними Guardian і Центру кліматичної інформації, у листопаді під час відеозв'язку з представниками ООН він, зокрема, заявив, що «немає жодних наукових даних», які доводять, що поступова відмова від викопного палива необхідна для обмеження глобального потепління до 1,5 градусів проти доіндустріальними часами. В інтерв'ю він також заявив, що розвиток без використання викопного палива неможливий, «якщо ми не хочемо ввести світ у кам'яний вік».

Читайте також:  Скільки танків Leopard мають європейські країни?

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) неодноразово заявляло, що розробка нових родовищ нафти та газу несумісна з цільовим показником 1,5 градуса за Паризькою кліматичною угодою. Однак багато інших країн хочуть схвалити плани видобування додаткових обсягів нафти, незважаючи на кліматичну кризу, у тому числі США, Норвегія та Великобританія.

Жодного згортання виробництва викопного палива – навпаки

Лише цього місяця доповідь Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) та провідних дослідницьких інститутів показала, що заплановані обсяги світового видобутку вугілля, нафти та газу, як і раніше, перевищують усі межі. Обсяг видобутку, запланований країнами на 2030 рік, більш ніж удвічі (на 110 відсотків) перевищує допустимий відповідно до Паризьких кліматичних цілей. Згідно з доповіддю, світовий видобуток нафти та газу зростатиме як мінімум до 2050 року.

Активістка кліматичного руху Луїза Нойбауер з організації Fridays for Future також розкритикувала заяви голови КС. «Коли ключові постаті ставлять під сумнів науковий консенсус, це перетворює на насмішку весь переговорний процес. Ми тут для того, щоб захистити гідність та цілісність цієї конференції», – сказала вона. На жаль, як і раніше, необхідно вказувати на найпростіші результати кліматичних досліджень, які доступні вже кілька десятиліть». «Це може зрозуміти будь-який школяр. Це просто смішно. І ми обурюємося з цього приводу».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :