Хакери з Росії зламали смартфон Ліз Трас

16

З такими повідомленнями сьогодні виступили британські ЗМІ.

Особистий смартфон Ліз Трасс зламали агенти, які підозрюються в роботі на президента Росії Володимира Путіна. З такими повідомленнями сьогодні виступили британські ЗМІ.

Злом було виявлено ще під час літньої передвиборчої кампанії консерваторів. Тоді Ліз Трасс обіймала посаду міністра закордонних справ країни. Проте подробиці інциденту були приховані тодішнім прем’єр-міністром Борисом Джонсоном та секретарем кабінету міністрів Саймоном Кейсом.

Хакери з Росії зламали смартфон Ліз Трасс зламали

Одне з джерел повідомило, що телефон був настільки сильно скомпрометований, що тепер його помістили в закритий сейф в урядовому місці, що охороняється.

Відомо, що повідомлення, які потрапили до іноземних рук, включали критику прем’єра Джонсона з боку Трасс і Квартенга. Це могло також призвести до потенційного ризику шантажу.

Також повідомляється, що дані включали обговорення з високопоставленими міністрами іноземних інших країн ситуації в Україні, у тому числі і докладні обговорення про постачання зброї.

Подробиці інциденту були приховані тодішнім прем'єр-міністром Борисом Джонсоном. Фото: Gints Ivuskans/Shutterstock.com

У заяві, переданій Міністерству безпеки вдень, представник уряду Великобританії сказав: «Ми не коментуємо заходи безпеки окремих осіб».

При цьому джерело, обізнане про інцидент, заявило ЗМІ:

«Це спричинило абсолютний колапс. Для розвідувальних служб це не дуже гарний знак, що телефон міністра закордонних справ може бути так легко вламаний агентами, які, ймовірно, працюють на путінську Росію».

«Легкий видобуток» сучасної держави

Служби безпеки дедалі більше стурбовані загрозою, яка походить від хакерів. Особливо від тих, хто працює на ворожі, на думку британської влади, країни. Серед них – Росія та Китай. Так, мобільні телефони все частіше вважаються «легким видобуванням» сучасної держави.

Ізраїльська система під назвою Pegasus, яка отримує доступ до телефонів без власника, може бути запущена на телефонах за допомогою текстового повідомлення. Потім він працює у фоновому режимі без відома власника, отримуючи доступ до всього на пристрої та відстежуючи переміщення людини.

Читайте також:  Акція протесту "Година Землі" - Росія відмовилася від участі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я