Уганда ухвалила новий закон проти гомосексуалістів

25

За його пропаганду люди чи групи можуть одержати тюремний термін до 20 років.

 

Уганда ухвалила новий закон проти гомосексуалістів

В Уганді парламент ухвалив переглянутий закон проти гомосексуалістів. Закон передбачає смертну кару за конкретні гомосексуальні дії, такі як секс із неповнолітніми або з людьми, що належать до «вразливих груп».

Люди або групи, які «пропагують гомосексуальну діяльність», можуть отримати тюремний термін до 20 років. Для набрання чинності законом має бути підписано президентом Йовері Мусевені протягом місяця.

Це вже друга версія анти-ЛГБТ закону. ЛГБТ – це англійська абревіатура для лесбіянок, геїв, бісексуалів та трансгендерів. Також часто використовуються варіанти LGBTQ, LGBTQI чи LGBTQIA+. Кожна літера означає гендерну ідентичність або сексуальну орієнтацію людини.

Забороняється арешт лише на підставі «підозри у гомосексуальності».

Переглянута версія законопроекту передбачає кримінальну відповідальність не за «передбачувану сексуальність чи зовнішність» людини, а за її «сексуальні дії», сказала депутат Робіна Рвакоджо у парламентській заяві. На відміну від попереднього законопроекту, людей більше не можуть заарештувати лише за «підозрою в гомосексуальності», сказав депутат Майкл Лулуме в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Однак нова версія, як і раніше, дуже схожа на попередню, сказав Лулумі.

Мусевені не підписав перший варіант закону, ухваленого парламентом східноафриканської країни 21 березня після різкої міжнародної критики, і натомість наказав переглянути його. Президент заявив, що генеральний прокурор висловив стурбованість тим, що закон може бути юридично вразливим.

В останні роки в Уганді неодноразово робилися спроби різних соціальних груп запровадити суворіші закони проти гомосексуалістів. Більшість із них провалилася через президентське вето або була скасована Верховним судом.

Читайте також:  Через вулкан евакуйовано місто Гріндавік

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я