У Centrālā laboratorija цієї весни у 36 кліщів констатовано збудник хвороби Лайм-бореліозу

23

У Centrālā laboratorija цієї весни з 177 протестованих кліщів у 36 констатовано збудник хвороби Лайм-бореліозу, а збудник кліщового енцефаліту констатовано у двох випадках; збудники інших хвороб знайдено ще у 26 випадках.

Якщо кліщ присмоктався, його треба якнайшвидше зняти. було заражено близько 20%, а кліщовим енцефалітом – 2. Це вказує на те, що не тільки влітку, але й напровесні є ризик заразитися цими захворюваннями і потрібно бути обережними. У разі Лайм-бореліозу можна спостерігати почервоніння шкіри, проте в цілому симптоматика захворювань може бути дуже різною та неспецифічною, у разі потреби треба своєчасно звертатися до сімейного лікаря.

Потрібно враховувати, що позитивний результат дослідження кліщів не означає обов’язкового розвитку інфекції. Якщо лабораторна відповідь негативна, то для людини, швидше за все, це означає психоемоційний спокій і в більшості випадків можна не турбуватися про можливість захворювання на кліщовий енцефаліт або іншу хворобу. Однак дуже важливо пам’ятати, що в лабораторію кліща потрібно доставити якнайшвидше, не пізніше ніж протягом 72 годин, перш за все правильно знявши його і зберігши в баночці з вологою серветкою. Недотримання цих умов може вплинути на результати дослідження”, – розповідає член правління Centrālā laboratorija, асоційований професор Ризького університету імені Страдіня Олена Стороженко.

Фахівець лабораторії докладно характеризує можливості тестування та звички мешканців: “У наших філіях у Ризі та інших місцях Латвії жителі найчастіше перевіряють кліщів на збудників Лайм-бореліозу та кліщового енцефаліту, але не тільки. Багато хто використовують можливість перевірити кліщів одночасно на шість інфекцій. кліщами: Лайм-бореліоз, кліщовий енцефаліт, ерліхіоз, анаплазмоз, бабезіоз та рикетсіоз.Цього року такою можливістю вже скористалися 68 жителів.Збудники інших захворювань, крім Лайм-бореліозу та кліщового енцефаліту, були виявлені ще у 2 для кліщів, знятих з свійських тварин, оскільки окремі збудники хвороб, наприклад бабезії, здатні викликати у собак ушкодження внутрішніх органів”.

Читайте також:  3 продукти, які зарядять енергією в мороз

Розширена панель Centrālā laboratorija на дослідження кліщів включає визначення РНК кліщового енцефаліту, ДНК Borrelia burgdorferi, Rickettsia species, Babesia species, Anaplasma phagocytophilum та Ehrlichia muris/Ehrlichia chaffeensis у кліща за допомогою ПЦ.

Зазначені дані узагальнено за цей рік до 24 квітня для досліджень, проведених у Centrālā laboratorija.

Кліщі зустрічаються в різних місцях у природі

Навіть у прохолодні дні кліщі активні і чекають на когось із перехожих. Кліщі зустрічаються у вологих і тінистих місцях, наприклад, у лісах, чагарниках, лісових вирубках, а також на недоглянутих луках, у садах, парках і навіть на пляжному піску. Вони чекають, за кого зачепитися, сидячи на стеблах трави на висоті близько 10 см від землі. Кліщі часто чіпляються на висоті кісточок за взуття чи одяг. Потім вони повільно рухаються вгору тілом. Після походу на природу рекомендується регулярно перевіряти і свійських тварин, оскільки вони можуть принести кліщів додому.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я