У Єрусалимі протестують проти судової реформи

41

Протест проти запланованої реформи судової системи не слабшає – зараз відбуваються численні демонстрації. Частину реформи вже затверджено – під час дебатів відбуваються бурхливі сцени.

 

У Єрусалимі протестують проти судової реформи

Тисячі ізраїльтян протестували перед будівлею парламенту в Єрусалимі проти запланованої судової реформи в країні. Вони розмахували ізраїльськими прапорами та тримали в руках знаки протесту. На одному з них було написано “Ми рятуємо демократію”. По всій країні пройшли інші акції протесту. Представники багатьох професій взяли участь у страйку.

Сьогодні Комітет Кнесету з питань юстиції схвалив частину спірної реформи. Для внесення поправок до закону необхідно пройти три читання у парламенті. Під час дебатів у комітеті відбувалися бурхливі сцени. Представники опозиції голосно заявили про свій протест, перестрибуючи через столи та вигукуючи: «Ганьба, ганьба, ганьба!». Невдовзі їх вивели із зали стюарди. Депутат парламенту від опозиційної партії «Ісраель Бейтену» розридався у зв’язку із ситуацією, що склалася.

Проти судової реформи – і за демократію

Протягом кількох тижнів десятки тисяч ізраїльтян проводять демонстрації проти плану уряду Біньяміна Нетаньяху щодо навмисного послаблення Верховного суду. Мета реформи – наділити парламент правом скасовувати рішення Верховного суду простою більшістю голосів. Політики також мають набути більшого впливу при призначенні суддів. Критики вбачають у цьому загрозу демократичному поділу влади. Права релігійна держава, з іншого боку, стверджує, що Верховний суд нині має надто великий політичний вплив.

Зважаючи на крайню напруженість між двома таборами, президент Іцхак Герцог у своїй промові в неділю ввечері попередив про конституційний і соціальний крах Ізраїлю. «Ми знаходимося за кілька хвилин від зіткнення, можливо, навіть насильницького». Він закликав до діалогу між двома сторонами та компромісу.

Читайте також:  Активісти продовжують блокувати дороги

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я