У Судані закінчився триденний термін припинення вогню

48

Після припинення вогню бойові дії між сторонами конфлікту поновилися. Крім військових угруповань, від насильства, що відновилося, серйозно страждають і цивільні особи.

 

У Судані закінчився триденний термін припинення вогню

У Судані минув триденний термін припинення вогню між армією та конкуруючими військовими силами «Сили швидкої підтримки» (RSF). За повідомленнями ЗМІ, вночі RSF підпалили будівлю розвідки у столиці Хартумі, поряд зі штабом армії.

Гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» повідомила про жорстоке насильство щодо цивільного населення в регіоні Західний Дарфур. Людей, які намагалися втекти до сусіднього Чаду, обстрілювали та вбивали. У країні на Африканському Розі напади повторювалися навіть під час припинення вогню.

Як і в попередні перемир’я, армія та РСБ звинуватили один одного в порушенні угоди, укладеної за посередництва Саудівської Аравії та США. З середини квітня було оголошено кілька перемир’їв, але вони ніколи не дотримувалися.

У країні з населенням 46 мільйонів чоловік РСБ колишнього депутата Мохаммеда Хамдана Дагло – квазіармія, сформована з ополченців і що налічує десятки тисяч бійців, – воює проти збройних сил під керівництвом глави держави Абдель Фаттаха аль-Бурхана. Два генерали разом приходили до влади у 2019 та 2021 роках, але потім посварилися.

За даними Міжнародної організації з міграції ООН, внаслідок конфлікту майже 2,2 мільйона людей перебувають у бігах. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), майже 25 мільйонів потребують допомоги, у тому числі щонайменше чотири мільйони дітей.

Читайте також:  12 загиблих у тисняві на стадіоні в Сальвадорі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я