У Шлезвіг-Гольштейні сперечалися про бюджет

27

Обмін думками щодо тимчасового заморожування бюджету: опозиція різко критикує курс жорсткої економії чорно-зеленої коаліції. Міністр фінансів Хайнольд захищає свої рішення.

 

У Шлезвіг-Гольштейні сперечалися про бюджет

У Шлезвіг-Гольштейні сперечалися про бюджет за умов падіння податкових надходжень. «Заморожування бюджету було помилкою», – заявив лідер опозиції Томас Лоссе-Мюллер (СДПН) у п’ятницю на спеціальному засіданні парламенту землі. «Заморожування бюджету викликало хаос, було безглуздим, і міністр фінансів Моніка Хайнольд (Зелені) мала вибачитись за нього в парламенті».

Хайнольд знову виправдала спірний курс явною зміною фінансової ситуації. «Як міністр фінансів, я не можу покладатися на принцип надії, коли йдеться про те, чи бюджет конституції відповідає наприкінці року», – заявила міністр. “Якщо переді мною стоїть попереджувальний знак, то я не їду далі з педаллю газу в підлогу”.

У вівторок чорно-зелені вже скасували заморожування бюджету після ухвалення рішення про список заходів жорсткої економії. Хайнольд позначила фінансовий розрив на 2023 рік через падіння податкових надходжень і очікуване зростання витрат на заробітну плату в 144 мільйони євро. За рахунок обмеження бюджету на персонал планується заощадити 50 мільйонів євро, ще 94 мільйони – за рахунок скорочень. Чисті запозичення зростуть до 429 мільйонів євро 2023 року.

Податкові доходи впали

“Така земля, як Шлезвіг-Гольштейн, яка завжди зазнавала більш важких фінансових труднощів, ніж багато інших земель, природно, відчуває силу змін сильніше і, можливо, трохи раніше, ніж інші”, – сказала Хайнольд. До 2022 року низькі відсоткові ставки, високі податкові надходження та невитрачені бюджетні кошти на персонал часто призводили до дуже високого річного профіциту. «Сьогодні ми відчуваємо силу розвороту відсоткових ставок – менш як за рік відсоткова ставка зросла з 0 до 3,75%».

Читайте також:  Фонди обов'язкового соціального страхування з дефіцитом до кінця вересня

Хейнольд зазначила падіння податкових доходів. «Цього року, порівняно з минулим роком, ми очікуємо приблизно на 450 мільйонів євро менше податкових надходжень, ніж 2022 року». Крім того, витрати зростають безпрецедентними темпами через тарифи та інфляцію, а також через політичні рішення. «Один тільки Deutschlandticket, реформа житлових субсидій, податкова реформа та припинення федерального фінансування мовних курсів коштують нам приблизно 550 мільйонів євро на рік». За її словами, бюджет на 2024 рік – це мамонтове завдання, і державні програми потрібно ретельно проаналізувати.

ВДП розкритикувала бюджетну політику

Лідер парламентської фракції ВДП Крістофер Фогт розкритикував тих, хто ввів заморожування бюджету лише через вісім тижнів після його ухвалення, і спланував усе вкрай невдало. «Бюджетна катастрофа уряду – це самонавіювання». Він сказав, що люди втратили довіру до компетентності та серйозності уряду. «Ніхто не вірить, що коаліція виявила бюджетну проблему лише наступного ранку після місцевих виборів 14 травня». Він був приголомшений тим дилетантським способом, яким ХДС та «зелені» нині керують землею. Лідер парламентської фракції СДПН Ларс Хармс упевнений в одному: «Якби за столом сиділи червоний, жовтий чи синій, цього не сталося б», – сказав він, маючи на увазі кольори СДПН, ВДП і СДПН.

Фогт та Лоссе-Мюллер розкритикували прем’єр-міністра Даніеля Гюнтера. Хоча в четвер після довгого періоду публічного мовчання політик ХДС виступив на захист дій своєї коаліції, що оскаржуються, він не став виступати на спеціальному засіданні в п’ятницю. Натомість він дав інтерв’ю про заморожування бюджету одному з телеканалів за кілька годин до початку сесії. “Це обурливо”, – сказав лідер парламентської фракції СДПН Лоссе-Мюллер.

Фогт наголосив, що країні не потрібний «капітан негоди». «Нам не потрібний «випробувач льоду». Зараз нашій землі потрібний прем’єр-міністр», – сказав Лоссе-Мюллер.

Читайте також:  Мера Людвігсфельда від СДПН переобрано на новий термін

Все у цьому залі – демократи

Лідер парламентської партії ХДС Тобіас Кох виступив на захист курсу твердої економії. «Я, як і раніше, вважаю підхід абсолютно правильним». Проте він визнав помилки. “Можливо, ми недооцінили його ефект”. За його словами, заморожування було покликане запобігти ухваленню урядом нових зобов’язань та контрактів. Коаліція мала знайти способи закрити фінансовий пролом, сказав він. “Насправді, не можна було передбачати, що ми зможемо зробити це протягом двох тижнів”. Він сказав, що дебати стали передчуттям майбутніх обговорень бюджету на 2024 р. “Гарні часи закінчилися”.

Звинувачення Коха в тому, що опозиція своєю критикою «служить лише наративу антидемократів», викликало бурхливу реакцію голови ландтагу Крістіни Гербст (ХДС). Усі партійні фракції та політичні сили ландтагу сперечалися про бюджет. Лідер парламентської фракції ССВ Ларс Хармс рішуче виступив на свій захист: «Якщо опозиційних депутатів ставлять в один ряд із антидемократами, значить, ви щось зробили не так». Зрештою, Гербст вважав за потрібне втрутитися: «Все у цьому залі – демократи».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я