Бербок та Хайль вирушають до Бразилії.

15

У першій частині своєї південноамериканської поїздки міністр закордонних справ займається не лише основними питаннями України, клімату та довкілля. Разом із міністром праці вона хоче вирішити ще одну проблему.

 

Бербок та Хайль вирушають до Бразилії.

Міністр закордонних справ Анналена Бербок розраховує на масштабне розширення співробітництва з Латинською Америкою, попри частково різні акценти у війні Росії проти України. «Латинська Америка та Європа – природні партнери», – заявила політик «зелених» у Берліні в неділю перед від’їздом до майже тижневої поїздки до Бразилії, Колумбії та Панами. «Ми живемо в демократичних країнах, культурно близькі та виступаємо за міжнародну систему, засновану на правилах та правах людини».

Разом із міністром праці Хубертусом Хайлем (СДПН) Бербок цього понеділка та вівторка також намагатиметься залучити до Бразилії кваліфікованих працівників у сфері догляду за хворими. Після спільного візиту до найбільшої країни Південної Америки Бербок планує в середу ввечері вирушити до Колумбії та Панами, Хайль потім повернеться до Німеччини.

Росія, клімат та турбота

Перед від’їздом Хайль заявив, що у Німеччині існує велика потреба у кваліфікованих працівниках, особливо у кваліфікованих сестринських професіях, тоді як у Бразилії є надлишок добре навченого медперсоналу. Це може призвести до взаємовигідної ситуації, в якій виграють усі. Німеччина отримує кваліфікованих фахівців, Бразилія отримує вигоду, “наприклад, беручи участь у місцевому навчанні”. Бербок сказала: «Бразильські медсестри та колумбійські електрики вже знайшли у Німеччині розпростерті обійми. Ми хочемо розширити це партнерство».

Бразилія є єдиною країною в Латинській Америці, з якою Німеччину пов’язує стратегічне партнерство з 2008 року. Ця країна з населенням понад 200 мільйонів є також найважливішим торговим партнером Німеччини в Південній Америці.

Читайте також:  Екс-прем'єр-міністру Хайді Сімоніс 80 років

На думку Бербок, переговори у столиці Бразиліа, швидше за все, будуть присвячені ставленню господарів до російської агресивної війни в Україні, а також темам клімату та навколишнього середовища. Новий уряд Бразилії під керівництвом президента Луїса Інасіу Лули да Сілви хоче «привнести сильний голос Бразилії у вирішення найгостріших глобальних проблем», – сказала вона. «При цьому нас поєднує тверда впевненість у тому, що процвітання може бути лише за наявності свободи та миру, навіть якщо у нас різні точки зору, як це було нещодавно у випадку з російською агресивною війною проти України».

Лула хоче створити клуб світу

Досі Лула явно не брав бік України перед російською агресією. Він наполягає на міжнародному посередництві через «клуб світу», до якого увійшли б Індія, Індонезія та Китай, а також Бразилія. Під час візиту до Китаю у квітні Лула викликав значне роздратування у США та Європі, розкритикувавши військову допомогу, яку надає Україні НАТО та інші країни.

Бербок висловилася за прогрес у переговорах щодо укладання угоди про вільну торгівлю з асоціацією держав МЕРКОСУР, до якої входять Бразилія, Аргентина, Парагвай та Уругвай. За її словами, Латинська Америка – це «потенційний гігант світової економіки», з яким необхідно створити щільну та стійку мережу через Атлантику. «З цією метою угода про вільну торгівлю з державами МЕРКОСУР стала б великим кроком уперед», – сказала міністр закордонних справ. «Якщо ми зробимо його стійким та забезпечимо ефективний захист тропічних лісів, воно створить необхідні стимули та правила, щоб зробити наші регіони піонерами зелених та соціальних перетворень».

ЄС веде переговори про укладання угоди про вільну торгівлю з МЕРКОСУР з 1999 року, яка створить одну з найбільших зон вільної торгівлі у світі із населенням понад 700 мільйонів осіб. Основним каменем спотикання є захист лісів Амазонки. Більшість лісу вже вирубано, в основному для сільського господарства.

Читайте також:  Російські війська обстріляли Суми, Миколаїв та Одесу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я