Німеччина стагнує у сприйнятті корупції

79

Ефективні методи боротьби з корупцією є важливими для національної безпеки, пояснює Transparency International. І наводить як негативний приклад колишній російський вплив на німецьку політику.

Німеччина стагнує у сприйнятті корупції

Німеччина ось уже десять років тупцює на місці у боротьбі з корупцією в політиці та адміністрації. Такими є результати Індексу сприйняття корупції 2022 року, опублікованого організацією Transparency International. Минулого року Німеччина набрала 79 балів, такі ж, як і в індексі 2012 року.

Для досягнення прогресу в цій галузі важливо включити боротьбу з корупцією до Стратегії національної безпеки, над якою зараз працює федеральний уряд, сказала Олександра Херцог, голова Transparency Germany. У конкретному плані, сказала вона, необхідно належним чином оснастити орган нагляду за відмиванням грошей та правоохоронні органи. Її заступник, Маргарет Баузе, сказала, що хоча такі скандали, як справа Маска або шахрайство Cum-Ex, привернули увагу до проблем, що існують у Німеччині, дії завжди були «занадто повільними, нерішучими і недостатньо амбітними».

Прогрес у країнах Балтії, Угорщина падає

Країни Балтії – Латвія, Литва та Естонія – належать до європейських країн, які за останні десять років продемонстрували тенденцію до зростання. Розвиток Греції також оцінюється позитивно. Хоча вона все ще не має особливо хорошої оцінки у 52 бали, вона набрала 16 балів.

За даними Transparency International, зовсім інша ситуація склалася в Угорщині, яка у 2022 році змінила Болгарію як державу ЄС із найгіршим показником за цим індексом. Згідно з індексом, Угорщина за останні десять років опустилася на 13 пунктів до 42 пунктів, що ставить її на один рівень із Кувейтом та В’єтнамом, серед інших.

Туреччина, значення індексу якої нині становить 36 пунктів, знижується такими ж темпами. Порівняно з попереднім роком він втратив два пункти. З 2012 року Туреччина втратила 13 пунктів.

Читайте також:  Баварія заперечує в суді податок на спадщину

Росія впливає на політичні рішення у Німеччині

За даними Transparency International, автократичні держави, такі як Росія, Азербайджан, Катар і Марокко, є небезпекою, що зростає. Вони використовують «стратегічну корупцію» «для впливу неприпустимим способом і проштовхування своїх інтересів». У силу своєї економічної та політичної значущості Німеччина є одним із головних об’єктів цієї форми корупції, поряд із США та європейськими інститутами.

З точки зору Transparency International довгострокові наслідки такої форми впливу державних акторів можна також побачити в контексті агресивної війни Росії проти України. Асоціація, яка займається боротьбою з корупцією, заявляє щодо Німеччини: «Росія за роки роботи створила мережу впливу на федеральному та земельному рівні за допомогою величезних фінансових ресурсів». Прикладами цього є не менш прибуткові посади для колишнього федерального канцлера Герхарда Шредера (СДПН) або фінансування державного «Stiftung Klima- und Umweltschutz MV» (Фонд захисту клімату та довкілля MV), а також кампанії з дезінформації. Таким чином, Росія впливала на політичні рішення, наприклад, в енергетичній політиці та зміцнювала свої геостратегічні позиції.

Після виходу з активної політики Шредер, серед іншого, був головою комітету акціонерів компанії Nord Stream AG. Потім була робота президентом ради директорів Nord Stream 2, члена наглядової ради російської нафтової компанії «Роснефть» і члена наглядової ради британсько-російської нафтової компанії ТНК-ВР, яка тепер належить «Роснефти».

Німеччина на дев’ятому місці

Фонд захисту клімату було створено землею Мекленбург – Передня Померанія на початку 2021 року з метою сприяння захисту клімату та одночасної активної підтримки завершення будівництва російсько-німецького газопроводу «Північний потік – 2». Основним фінансистом фонду стала дочірня компанія «Газпрому» Nord Stream 2 AG з 20 мільйонами євро, держава надала 200 000 євро як внесок.

Читайте також:  Шольц: Путін недооцінив єдність Заходу

Прозорість порівнює корупцію, що сприймається, в державному секторі на міжнародному рівні в бізнесі, політиці та управлінні. У рейтингу зі 180 країн Німеччина минулого року посідала дев’яте місце. Найкращими показниками у 2022 році стали Данія, Фінляндія, Нова Зеландія та Норвегія. Індекс ґрунтується на даних дванадцяти незалежних інститутів, що спеціалізуються на аналізі управління та економічного клімату. Податкове шахрайство, відмивання грошей чи незаконні фінансові потоки у приватному секторі не охоплюються. Джерела, на яких заснований індекс, включають дослідження Фонду Бертельсмана, Африканського банку розвитку та Світового економічного форуму.

Регіони війни та конфліктів, державні інститути яких звалилися, завжди знаходяться в нижній частині індексу. Торік Сомалі перебувала наприкінці списку. В останню десятку увійшли Сирія, Ємен, Лівія, Венесуела та Південний Судан.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я